Цього разу, на противагу попередньому пробному запускові 28 березня, у космос було виведено не макет, а справжній американський супутник. Українська ракета доставила «Direc TV1-R» вагою майже 3,5 тонни на геостаціонарну орбіту 36 тисяч кілометрів. За словами Алексєєнка, завод «Південмаш» має замовлення на 18 ракет «Зеніт». Наступний запуск заплановано на січень наступного року. До речі, наші ракети є екологічно чистими, оскільки вони заправляються рідким киснем і керосином.
Тепер українські ракетобудівники мають підстави пишатися цими досягненнями. Адже ще торік під час виведення на орбіту 12 супутників зв'язку «Зеніт» вибухнув. І ця невдача, здавалося, ледь не поклала край сподіванням України приєднатися до міжнародних космічних програм.
Окрім цього, у той час держдепартамент США висунув звинувачення проти провідного члена проекту «Морський старт» корпорації «Боїнга», що її партнери — українці й росіяни викрадають американські секрети. Проте ці звинувачення виявилися безпідставними, бо саме українці й росіяни привнесли в цей проект своє ноу- хау, чого бракувало американським ракетобудівникам.
Оскільки кожен з учасників проекту має свою частку капіталу: «Боїнг» — 40, російська ракето-космічна корпорація — 25, норвезька «Kvaerner» — 20, а українські підприємства КБ «Південне» і «Південмаш» — 15 відсотків, то й ділять вони прибутки саме за своїм внеском.
Вартість одного запуску, за даними керівництва проекту «Морський старт», — $40 млн. Європейська компанія «Аріанспейс», яка запускає супутники з космодрому у французькій Гавані, «бере» $55 млн.