Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Укрнафта» йде... в Нігерію

18 листопада, 2006 - 00:00

Уряд України все ж таки схиляється до практики домовленостей і мирного розв’язання корпоративних проблем, подаючи тим самим гарний приклад бізнес-товариству. Про це можна судити за підсумками позачергових зборів акціонерів найбільшої нафтовидобувної компанії України ВАТ «Укрнафта», що завершилися учора в Києві. На зборах вирішувалися в основному кадрові питання, причому власник контрольного пакету акцій — НАК «Нафтогаз України», зважаючи на позитивні підсумки роботи компанії, діяв надзвичайно зважено. Акціонери шляхом голосування підтвердили повноваження голови правління ВАТ Ігоря Палиці (як повідомив «Дню» один із них, саме голові правління «Укрнафти» «Нафтогаз України» видав довіреність на право голосування належним НАКу пакетом акцій — 50%+1 акція).

Головою наглядової ради «Укрнафти», яку з травня 2006 року очолював голова правління НАК «Надра України» Володимир Каретко, обрано першого заступника міністра палива та енергетики України Вадима Чупруна.

Акціонери також вивели зі складу НР чотирьох представників від держави, зокрема від НАК «Нафтогаз України» — Олександра Болкисєва, Владислава Тарашевського й Дмитра Єгеря, від Фонду держмайна України — Дмитра Парфененка. Новими членами НР стали від НАК «Нафтогаз України» Ельдар Сабіров, Світлана Ледомська, голова ВАТ «Укртранснафта» Ігор Кірюшин і радник міністра палива та енергетики Юрій Борисов. Переобраний членом наглядової ради «Укрнафти» голова правління спільного підприємства «УкрГазЕнерго» Ігор Воронін. А от питання про зміну або зменшення представництва міноритарних акціонерів на зборах не розглядалося. Свої місця в ньому зберегли Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Михайло Кіперман, Тимур Новіков і Геннадій Корбан (усіх їх пов’язують з компаніями, дружніми групі ПриватБанку (Дніпропетровськ), які контролюють 42% акцій товариства.

Збори проходили поважно й без найменших ексцесів. Пожвавлення в залі викликав лише останній пункт порядку денного, згідно з яким оголошувалося про намір «Укрнафти» створити дочірню структуру з 100%-м українським статутним капіталом на території Федеративної Республіки Нігерія. За відповідне рішення проголосували 99,9% зареєстрованих на зборах акціонерів. І лише один із них у процесі обговорення запропонував внести в текст відповідного документа конкретизуючу зміну — вказати, що капітал належить ВАТ «Укрнафта». Це не викликало заперечень, як і сам вихід компанії на африканський континент. Адже Нігерія відома величезними запасами нафти, й своєчасне входження на цей ринок може забезпечити й «Укрнафті», й українському бюджету додаткові прибутки, а країні до того ж більш стабільні ціни на нафтопродукти.

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: