Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

"Укрспецекспорт" хоче отримати збройовий контракт від ООН

5 червня, 2009 - 00:00

Українська компанія "Укрспецекспорт", яка займається експортом та імпортом продукції і послуг військового та спеціального характеру, приєдналася до боротьби за отримання прибуткового збройового контракту від Організації Об'єднаних Націй. Перші результати будуть відомі вже на початку наступного місяця.

ООН планує витратити 500 мільйонів доларів на створення власного арсеналу військового спорядження на потреби миротворчих сил. Можна припустити, що йдеться про техніку та оснащення, яке традиційно застосовується при подібних операціях. Це транспортні літаки, бронетехніка, інженерне устаткування, засоби комунікації.

Найімовірніше, що контракт у 500 мільйонів буде розподілено між низкою країн, і левова частка замовлень дістанеться Сполученим Штатам. Проте не втрачають надії і в Києві. Ці сподівання грунтуються на тому, що Україна може запропонувати для ООН зразки, які не поступаються в надійності виробам американського чи західноєвропейського ВПК, але водночас є значно дешевшими порівняно із закордонними аналогами. Отримання замовлення від ООН можна сприймати як своєрідний знак якості у справі визнання надійності країни-експортера.

Генеральний директор "Укрспецекспорту" Андрій Кукін стверджує, що нині вдалося налагодити перспективне співробітництво з відповідними структурами США.

Контракт від ООН видається ласим шматком і для державної компанії "Росвооружение". Проте США, здається, досить прохолодно ставляться до цього бажання Москви. Керівництво "Росвооружения" вже висловлювало своє невдоволення з приводу того, що шефу "Росвооружения" Олександру Котьолкіну посольство США не дає офіційної візи на в'їзд до Сполучених Штатів. А самій фірмі не дають можливості відкрити представництво "Росвооружения" в Нью-Йорку - поближче до штаб-квартири ООН.

Сергій Згурець, "День"
Газета: 
Рубрика: