Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Урок гідності на «Вулицях мого життя»

22 січня, 2000 - 00:00

Прем'єра документальної стрічки «Вулиця мого життя», що відбулася в Київському будинку кінематографістів, стала логічним продовженням «Обраних часом» — циклу робіт про видатних людей України, який створюється на студії «Контакт» разом із телеканалом «1+1». Ця картина сюжетно присвячена долі видатного українського вченого-зоолога, киянина Миколи Щербака.

Виступаючи перед показом, директор студії, Лариса Роднянська зазначила, що у межах циклу, який, за задумом його творців, має включати до ста картин, «Вулиця мого життя» стала початком нової серії фільмів-портретів. За всю історію існування «Обраних часом» ця своєрідна візуальна енциклопедія нашої країни уже поповнилася 14 документальними роботами, авторами яких виступають дуже різні кінематографісти, такі, як, наприклад, Микола Мащенко і Сергій Маслобойщиков, Олександр Фролов і Володимир Хмельницький. Фільм же про Миколу Щербака зняв режисер-документаліст, який спеціалізується на кінопортретах та біографічних стрічках — Мурат Мамедов.

Перед початком прем'єри режисер наголосив, що прагнув відобразити не стільки долю однієї людини, скільки життя усього роду. «Вулиця мого життя» дійсно оповідає про кілька поколінь родини Щербаків, — людей, які, незалежно від віку і соціального становища, гідно й мужньо виносили найобтяжливіші і найколосальніші випробування цього століття — світові війни, масові репресії, голодомори, повалення тоталітарного режиму. Саме ця сила гідності й інтелігентності, наочно продемонстрована фільмом, і є головним його уроком.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Газета: 
Рубрика: