Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Уряд відмовляється ліквідувати пенсійну зрівнялівку

11 червня, 1997 - 00:00

Уряд вибачився перед парламентом (заразом - перед народом), що не може виконати Закону "Про пенсійне забезпечення", - повідомив учора кореспондентові "Дня" народний депутат, член парламентського комітету з питань соціальної політики та праці Михайло Степанов.

Минулого тижня парламент ухвалив, за висловленням Олександра Мороза, "надзвичайно важливе громадсько-політичне рішення". Було внесено поправки до Закону "Про пенсійне забезпечення", що покликані ліквідувати горезвісну зрівнялівку у виплатах пенсій. Зроблено це за рахунок збільшення мінімальної пенсії до рівня офіційної межі малозабезпеченості - 70,9 грн.

Заступник міністра фінансів Володимир Матвійчук спробував тоді налякати парламентарів цифрами: мовляв, ці поправки вимагають колосальних коштів, мало не 20 млрд. грн. Тобто - ще один бюджет, що на його думку, нереально. А автор поправок до закону Леонід Анісімов сказав кореспондентові "Дня": "Я особисто візьму на себе контроль за їх виконанням. Щоквартально уряд має звітувати про результати впровадження нового механізму при виплатах пенсій".

За словами Михайла Степанова, уряд керується не Законом, а своєю арифметикою, незграбно помножаючи пенсію на три, а відтак одержані 210 грн. - на загальну чисельність пенсіонерів. Виходять справді шалені мільярди. В законі ж сказано, що максимальна пенсія має бути не вища від трьох мінімальних, але це верхня межа пенсії, а не обов'язкова норма. А нараховується вона з розрахунку 55% заробітку і додається 1% за кожний рік, відпрацьований понад необхідний стаж. Якщо сьогодні середня заробітна платня в Україні близько 150 грн., то середня пенсія буде 80-100 грн.

- Ми не стільки збільшили пенсію, скільки диференціювали її. Адже люди невдоволені тим, що той, хто пролежав на "нарах" півжиття і той, хто 35 років "горбатився" в шахті, одержать однаково, - каже Степанов. - Так, грошей знадобиться більше, ніж тепер, але набагато менше, ніж нарахував уряд. А якщо він вибачається, що не може виконати пенсійного закону, нехай вибачиться й за те, що не може виконати, наприклад, кримінального закону й піде у відставку.

Анатолій СКІЧКО, "День"
Газета: 
Рубрика: