Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Увага ПАРЄ до України розпочалася з анонімного дзвінка

8 лютого, 2001 - 00:00

Підвищену увагу ПАРЄ до умов функціонування ЗМІ в Україні було спровоковано самою Україною. Про це заявив учора під час інтернет-конференції народний депутат України, заступник голови Партії зелених із політичних питань Сергій Курикін. За його словами, справа Гонгадзе має розглядатися підкомітетом із питань свободи слова, комітетом ПАРЄ з питань культури. Однак після зриву телемосту Київ — Страсбург у кінці вересня минулого року члени комітету буквально в студії висунули пропозицію розглядати це питання на рівні комітету. Це питання автоматично поставили на порядок денний пленарних засідань ПАРЄ. Отже, вирішальну роль, на думку народного депутата, зіграла некваліфікована реакція представників української влади на конфліктну ситуацію.

Як зазначив С. Курикін, майже паралельно розгортався дуже серйозний та масштабний конфлікт у Чехії, який зачіпав основи функціонування ЗМІ в цій країні. Проте влада в Чехії виявила здатність до діалогу, її представники не вдалися до протиправних дій, не намагалися за будь-яку ціну зберегти честь мундира. А «коли держава виявляє здатність до ефективної співпраці із громадськістю, дотримується міжнародно визнаних принципів свободи слова, діє виключно в правовому полі, тоді немає потреби втручання міжнародних організацій», — зауважив народний депутат.

Нагадаємо, що телеміст Київ — Страсбург було зірвано через анонімний телефонний дзвінок. Невідомий повідомив міліції про те, що київську будівлю, з якої мали транслювати телеміст, заміновано. Журналісти встановили зв’язок зі Страсбургом за допомогою власних мобільних телефонів.

Відповідаючи на запитання щодо санкцій, які може застосувати РЄ до України, Курикін зазначив, що розширення Ради Європи за рахунок посттоталітарних держав призводить до кризи цінностей, на яких базується Рада Європи, оскільки більшість цих держав (включаючи Україну) залишається носіями недемократичних тенденцій розвитку.

С.Курикін не заперечує можливості позбавлення України права голосу в ПАРЄ, проте, як він підкреслив, це «жодним чином не сприятиме розв’язанню проблеми». На думку народного депутата, існує загроза фактичної міжнародної ізоляції України. Однак С.Курикін висловив надію, що цього не станеться, оскільки немає об’єктивних причин, які перешкоджали б виконанню зобов’язань перед РЄ, а всередині країни існує належна політична воля до вирішення справи Гонгадзе, повідомляє Forum ( www.for.com.ua ).

Ранiше Курикін агентству Інтерфакс-Україна сказав, що зустріч у понеділок Президента із членами української делегації в ПАРЄ «відбувалася в конструктивному дусі», а тому вiн «лише жалкує, що Л.Кучма не вбачав необхідності в таких зустрічах раніше».

Газета: 
Рубрика: