Учора в.о. глави держави Олександр Турчинов указом №455/2014 звільнив Володимира Немировського з посади голови Одеської облдержадміністрації. Нагадаємо, одеська влада 2 травня була нездатною запобігти зіткненням у місті, в результаті яких загинули 46 осіб. Іншим указом Турчинов призначив на цю посаду Ігоря Палицю. Ігор Палиця є позафракційним депутатом Верховної Ради. Він починав свою діяльність на Волині як бізнесмен, але вже тоді займався благодійністю. Зараз на Волині він відомий як керівник благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці — Новий Луцьк», який втілює соціальні проекти. Нещодавно один із волинських сайтів провів опитування із запитанням: «Кого ви бачите на посаді міського голови Луцька?». Найбільше голосів отримав саме Ігор Палиця.
Одеські експерти, до яких звернувся «День», ще не беруться оцінювати нового очільника. Водночас, як розповів «Дню» керівник Одеської філії Інституту стратегічних досліджень Артем Філіпенко, «останні два місяці були втраченими в плані підготовки міста до оборони та наведення порядку», тому регіон терміново потребує кадрового посилення.
Який потенціал має Ігор Палиця на новій посаді, «День» поцікавився у волинського експерта.
Тарас ЛІТКОВЕЦЬ, політолог, старший викладач Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки:
— Вважаю, що це є правильним кадровим рішенням в.о.президента Турчинова, який намагається стабілізувати ситуацію в Одеській області. У кризовий та військовий час потрібні нестандартні та вольові адміністративні призначення. Після кривавих та трагічних подій в Одесі, здійснених під демонстративним прикриттям місцевої міліції в регіоні терміново потрібен ефективний антикризовий менеджер, навіть якщо це людина, яку пов’язують з олігархом Коломойським. Голова нинішньої обласної державної адміністрації Дніпропетровської області Коломойський в цьому іще нещодавно дуже неспокійному і з радянських часів специфічному регіоні швидко навів порядок. Можливо, Ігор Палиця візьме до уваги цей досвід. Є обгрунтована надія, що він упорається з аналогічною, непростою задачею і Одещина стане такою ж стабільною та прогнозованою, якою є сьогодні Дніпропетровщина. Тому наразі для Одеси не так і важливо, хто і чия це людина, а головне, щоб вона була прагматичною, а її робота ефективною. Одеса — це крупне промислове місто з нафтопереробним заводом, а І.Палиця, як відомо, в Україні далеко не остання людина у нафтовому бізнесі. Але головне, що він відвертий ворог сепаратизму.
В України немає іншого шляху, ніж швидкі радикальні реформи на кшталт грузинських і це вже сьогодні ні у кого не викликає сумнівів. Свого часу президент Грузії Саакашвілі також ставив на ключові державні посади неоднозначних для грузинського суспільства особистостей, чим наражався на величезну критику, особливо з боку РФ, яка окупувала третину грузинської території. Турчинов впродовж останніх кількох місяців вже зробив багато радикальних кадрових призначень і вже багатьох їх замінив (колишній голова Одеської ОДА Володимир Немировський пробув на цій посаді лише два місяці). Але іншого виходу в України немає, оскільки, щоб зруйнувати систему потрібен, або тривалий еволюційний шлях, або коротка кривава революція з масовими жертвами і руйнуванням економіки. Ні часу, ні зайвих життів сьогодні в України немає. Тому всім нам потрібна взаємодовіра, громадянська солідарність, згуртованість і лише за таких умов ми зможемо перемогти спільного підступного ворога.