Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

В Україні — 7541 потенційно небезпечний район

17 лютого, 2001 - 00:00

Україна — одна з перших країн, що запропонувала медичну допомогу постраждалим від землетрусу в Індії, — зазначалося на прес-конференції, що відбулася 14 лютого в Міністерстві України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. За повідомленням начальника прес- служби МНС Ігоря Кроля, який нещодавно повернувся з Індії, вже 12 днів у одному з найбільш зруйнованих міст — Бхачау (штат Гуджарат) працює зведений загін висококваліфікованих рятувальників і медиків (65 осiб, серед яких 20 жінок). Під керівництвом генерал-майора Віктора Казьміна було розгорнуто мобільний госпіталь, у якому почали функціонувати одразу п’ять відділень: приймально-перев’язувальне, операційне, інтенсивної терапії, інфекційне, педіатричне та клінічна лабораторія. На сьогодні в українському госпіталі пройшло лікування 2 тис. 194 постраждалi, з них 351 дитина, а семи немовлятам, які тут народилися (здебільшого дівчаткам) вдячні індуси дали українські імена.

Лікарям із України працювати в надзвичайно складних умовах уже не вперше: дається взнаки позаминулорічний досвід у Туреччині, де наш шпитать функціонував понад три тижні.

Поряд iз допомогою зарубiжним країнам, її потребує Закарпаття, де вчора відбулось виїзне засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної екологічної ситуації. Виїзне засідання має на меті сприяти завершенню відновлювальних робіт і створенню передумов для гарантованого захисту населення і територій Закарпаття від повторних катастрофічних паводків.

Висококваліфіковані фахівці з належним досвідом роботи, які б допомагали та навчали населення правилам поводження і захисту свого життя в екстремальній обстановці — одна із пріоритетних проблем, з приводу якої висловився на прес-конференції міністр МНС Василь Дурдинець. Адже, згідно з даними паспортизації, проведеними МНС щодо Програми діяльності Кабінету Міністрів України, 7541 об’єкт та район території України є потенційно небезпечним для життя людей та потребує проведення планових запобіжних заходів. Спираючись на досвід країн-сусідів та свій власний кількарічний досвід, зазначив В. Дурдинець, слід створити нову ідеологію протидії катастрофам та надзвичайним ситуаціям, яка знайде своє втілення в Єдиній державній цільовій програмі. Розроблено відповідну законодавчу базу на основі поглибленого наукового аналізу стану природно-техногенної безпеки України, проведеного МНС спільно з 18 міністерствами і відомствами та провідними науковцями НАНУ. Науковий аналіз, а також достовірне та високоякісне прогнозування небезпечних явищ сприятиме, за розрахунками міжнародних експертів, зменшенню витрат на ліквідацію їх наслідків приблизно у 15 разів. Крім того, відповідно до указу Президента, створюватимуться багаторівневі резерви всіх ланок виконавчої влади: оперативний, відомчий, регіональний, місцевий та об’єктовий резерви. Міністр наголосив, що превентивні заходи будуть здійснюватися за рахунок перерозподілу власних кадрів. Планується провести навчальні семінари глав міських адміністрацій у всіх регіонах України. З цією метою 23—24 лютого у Львові відбудеться виїзне засідання колегії МНС, один день якої буде присвячено практичним заняттям.

Тетяна АКІМОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: