Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«В українських аристократичних сім’ях була традиція — читати в сімейному колі»

Спільно з київськими бібліотеками «День» відроджує культуру читання
24 листопада, 2009 - 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Державний комітет телебачення та радіомовлення, в підпорядкуванні якого перебуває видавнича справа в Україні, має спеціальну програму згідно з якою усі видання, видані в рамках програми «Українська книга» відповідно до встановленого порядку, безкоштовно передаються для комплектування суспільних фондів державних бібліотек.

Разом із тим, до редакції «Дня» продовжують надходити листи про надання книг із «Бібліотеки газети «День» безоплатно. «Звертаємося до Вас, як до людей не байдужих до виховання наших дітей і просимо подарувати нам книжки з серії «Бібліотеки газети «День», — сказано в одному з листів. Бібліотеки не мають коштів для їх придбання, а положення урядової програми не виконуються в повному обсязі. Ми вже повідомляли, що минулого тижня зібрання книг від газети «День» отримала Кримська республіканська дитяча бібліотека ім. В.Н. Орлова — центральний бібліотечний заклад Криму. А минулої п’ятниці примірники книжок від «Дня» було подаровано і дитячим бібліотекам м. Києва — Центральній бібліотеці імені Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва та Державній бібліотеці України для юнацтва.

Директор Центральної бібліотеки імені Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва, Надія Безручко, впевнена, що ці книги знайдуть своїх прихильників серед юних читачів, оскільки при бібліотеці функціонує історичний клуб для дітей. «Бібліотеку газети «День» необхідно вивчати всім українцям, щоб знати, хто ми є і звідки походимо», — вважає бібліотекар із тридцятирічним стажем, Надія Іванівна. Перше видання «Бібліотеки газети «День» — «Україна Incognita» книгозбірня отримала ще п’ять років тому, і відтоді постійно читає та цікавиться виданнями газети «День». «Ми запровадили загальноміський День читання, на якому читання проходять за участі публічних людей. Ми повертаємося до проблеми сімейного читання, оскільки в українських аристократичних сім’ях була така традиція — читати в сімейному колі, влаштовувати літературні вечори — розповіла «Дню» вдячна пані директор.

Георгій Саприкін, директор Державної бібліотеки України для юнацтва, говорить, що значно більшим попитом серед молоді користується сайт бібліотеки, ніж сама бібліотека. «Показники свідчать, що відвідуваність сайту набагато вища за особисту відвідуваність — 30 тисяч читачів на рік проти 600 тисяч відвідувачів сайту». «Тому книги з колекції «Бібліотеки газети «День» для нас дуже важливі, бо це якісний історичний та публіцистичний матеріал. Молоде покоління повинно знати правдиві факти історії і вчитися на помилках своїх дідів, щоб збудувати гідне для себе майбутнє. А наш обов’язок як бібліотекарів слідкувати, щоб це була найкращі та найновіша література», — зауважив директор бібліотеки.

Бібліотеки отримали примірники «Україна Incognita», «Дві Русі», Альбом карикатур Анатолія Казанського, «Мої університети», «День і вічність Джеймса Мейса», «Апокрифи Клари Гудзик», «КРАЩІ ФОТО. По слідах фотовиставок», «Джеймс Мейс: Ваші мертві вибрали мене...», а також найновіше видання у двох томах «Екстракт 150».

Людмила ЖУКОВИЧ, «День»
Газета: 
Рубрика: