Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

В УНIАНі шукають соломонове рішення

Власник та творчий колектив взяли тайм-аут у взаємних звинуваченнях і розпочали переговори про те, як зберегти агенцію
27 лютого, 2013 - 12:36

Скандал довкола розміщення на УНІАНі фейкових новин може завершитися закриттям агенції. Як повідомила газета «Комерсант» із посиланням на одного з топ-менеджерів групи компаній «1+1», котра володіє УНІАНом, бізнесмен Ігор Коломойський не виключає, що виходом із патової ситуації, що склалася довкола однієї з перших українських інформаційних агенцій, може бути її закриття.

Нагадаємо, що частина трудового колективу інформагентства УНІАН написала відкритий лист основному акціонеру агенції Ігорю Коломойському, голові НСЖУ Олегу Наливайку та керівнику групи компанії «1+1» Олександру Ткаченку з вимогою звільнити з редакції чотирьох редакторів, які, на їхню думку, були призначені минулого року на посади з метою цензурування роботи журналістів. Як повідомляють українські ЗМІ, зокрема «Комерсант», «Українська правда» та «Кореспондент», наразі Коломойський пропонує творчому колективу відкликати свою заяву про факти цензури та вибачитися особисто перед ним. Якщо цього не буде, головний акціонер пригрозив закрити агентство, що в результаті призведе до звільнення понад 60 співробітників. Щоправда, не виключають в УНІАНі, що вдасться владнати конфлікт мирним шляхом, забувши про інцидент й зосередившись не на з’ясовуванні стосунків, а на професійній роботі.

Детальніше про інцидент читайте у матеріалі Вікторії Скуби «Імітація солідарності» («День», №30 від 19 лютого цього року), у якому наш журналіст припустила, що для Ігоря Коломойського прибуток з агенції далеко не визначальний фактор, тому «дискредитований» УНІАН може спіткати доля інших медіа-активів цього бізнесмена, зокрема «Газети по-київськи» та «Главреда», які було закрито після заяви про цензуру.

За словами редактора УНІАНу Любов Жаловаги, з якою зв’язався «День», наразі творчий колектив агенції разом із інвестором намагається знайти спільні шляхи вирішення існуючої проблеми. «Поки що продовжуються пошуки «соломонового» рішення, — розповіла пані Жаловага. — На зборах трудового колективу всім було роздано прес-реліз про те, що обидві сторони взяли «тайм-аут» у взаємних звинуваченнях й намагаються цивілізовано вирішити ситуацію, що склалася».

За її словами, творчий колектив прийняв рішення не коментувати хід переговорів та не давати їм оцінок до наступних зборів колективу, на яких, як очікується, й буде оголошено подальшу долю УНІАНу. Коли варто очікувати наступні збори, колектив агенції прогнозувати не береться.

— Майбутнє медіа-активів Коломойського наразі виглядає невизначеним. За будь-яких обставин у сьогоднішніх політичних реаліях володіти по-справжньому незалежним ЗМІ, яке заслужено могло б критикувати владу чи подавати незалежну позицію, об’єктивно висвітлювати новини, він не може собі дозволити, — зауважив у коментарі «Дню» медіа-експерт Тарас ШЕВЧЕНКО. — Як на мене, трудовий колектив УНІАНу повинен продовжувати вимагати від власників відповіді на головне питання: що відбулося? У свою чергу власник має пояснити, чому були оприлюднені недостовірні новини, а не тиснути на журналістів, вимагаючи вибачення за свою поведінку та відкликання заяви про цензуру.

Андрій КУЛАКОВ, медіа-експерт, директор з програмної діяльності «ІНТЕРНЬЮЗ УКРАЇНА»:

— Потрібно знайти «соломонове» рішення. Керівництво, менеджмент та журналісти повинні сісти за стіл переговорів й владнати конфліктні моменти. Це — цілком можливо. А далі разом працювати над тим, щоб врятувати ситуацію. Переконаний, що агентство може бути успішним, як це було до нещодавніх скандалів. Якщо цього не буде, засновники та трудовий колектив повинні шукати нового інвестора, якому б УНІАН був цікавий з точки зору бізнесу. Насправді УНІАН має величезну репутацію. Кілька хвиль скандалів її не погублять. За агентством величезна історія успіху. УНІАН — величезне надбання української журналістики, українського медіа-сегменту. Буде шкода, якщо воно зникне у вирі навколо бізнесових та політичних ігрищ.

Потрібно говорити відверто: без інвестора самі журналісти навряд чи знайдуть вихід із ситуації.

Вадим ЛУБЧАК, «День»
Газета: 
Рубрика: