Саме в стільки сьогодні обходиться 7 хвилин розмови з Києвом для мешканців одного з райцентрів Черкаської області.
Значно пожвавилася протягом останніх двох тижнів оплата за телефонні послуги в Катеринопільському районі Черкаської області. Як повідомила «Дневі» начальник дільниці з продажу послуг населенню місцевого цеху електрозв’язку Ніна Оратовська, за короткий строк жителі району покрили майже 2 тис. грн. боргу.
Активність громадян, хоча як це не дивно, в першу чергу пов’язана з традиційним для провесені зростанням несучості курей. Утім, катеринопільські зв’язківці вже другий рік практикують оплату за телефонно-комунікаційні послуги бартером. Так, минулої осені населення вносило абонплату та розраховувалося за міжміські розмови сезонною продукцією: картоплею, капустою, морквою, квасолею та горіхами. Наразі, коли стали нестися кури, є змога оплачувати послуги райтелекому свіжими яйцями.
За словами Ніни Оратовської, Катеринопільський цех електрозв’язку залюбки приймав би оплату за телефон у гривнях. Однак більшість абонентів (надто ж сільських) кілька років не отримує зарплатні та пенсій, тож готівки в людей немає. На сьогодні борг населення сягнув понад 49 тис. грн. Впровадження «яєчно-морквяного» бартеру — вимушений крок, що тягне за собою зайві клопоти для райтелекому (до справи залучено третю сторону — заготконтору, яка координує ціноутворення, приймає та реалізує бартерну продукцію). Зате це нововведення полегшує становище громадян, допомагає скинути з плечей непосильний тягар боргу.
Як повідомила в інтерв’ю «Дневі» заступник директора «Черкасителекому» Людмила Гончарова, борг населення за телефонні послуги в цілому в області сьогодні становить 4,4 млн. грн. Досвід катеринопільських зв’язківців поширюється на інші райони. Оплату бартером змушені здійснювати не лише рядові громадяни, а й підприємства та організації, колективні сільськогосподарські підприємства. Таким способом лише минулого року було закрито понад 3,8 млн. грн. боргів, що становило 13% від загальної суми заборгованості.