З іншого боку, неприйняття бюджету, на його думку, означає для України «однозначне припинення співпраці з МВФ, Світовим і європейськими банками», з огляду на що «весь світ дивитиметься на нас, як на панамців». Прикметно, що замість того, щоб жорстко розкритикувати нереальний проект, «популізм якого призведе до зростання соціальної заборгованості до кінця року», запропонований головою бюджетного комітету Ю. Тимошенко, Президент лише м'яко покартав його розробників. А той факт, що Юлія Володимирівна сьогодні має можливість аргументувати свої позиції в державних ЗМІ, свідчить про те, що протистояння влади й опозиції (принаймні її частини) тепер має суто ритуальний характер. У цьому дуеті в кожного своя роль — у Тимошенко пропонувати ідеї, що явно не можуть бути реалізовані, в Президента — ввічливо їх відхиляти.
Вчора перший заступник міністра фінансів України Станіслав Буковинський на нараді голів комітетів та фракцій вже заявив, що Кабінет Міністрів України не бачить реальних шляхів збільшення доходної частини державного бюджету у сумі, яку запропоновував Комітет Верховної Ради з питань бюджету.
Голова ВР Олександр Ткаченко на цій же нараді відзначив, що уряд виявився не готовим до «бюджетних новацій», повідомляє Інтерфакс-Україна. Спікер висловився за необхідність уважного розгляду питання про реальність бездефіцитного бюджету, що було запропоновано бюджетним комітетом парламенту.
Заступник голови бюджетного комітету Павло Кузнєцов заявив на нараді, що комітет готовий надати проект держбюджету-99 на повторне перше читання 9 грудня.
№235 08.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»