Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Важкий шлях «нагору»

15 лютого, 2006 - 00:00
ФОТО УНIАН

В Україні продовжують відкриватися центри реабілітації для людей без певного місця проживання поки без певної системи та на громадських засадах. Проте скоро організація й підтримка таких пунктів може набути системності та законодавчої основи. На вчорашній колегії Міністерства праці та соціальної політики міністр Iван Сахань заявив, що розробка програми із соціального захисту бездомних і осіб, які відбули термін ув’язнення, про яку минулого тижня розповідав «День», перебуває на фінальній стадії. Міністр висловив упевненість, що хоча цього року в державному бюджеті не закладенi кошти на реалізацію такої програми, однак за підтримки місцевих бюджетів окремі частини цієї програми почнуть працювати вже 2006 року, повідомляє Iнтерфакс-Україна. За його словами, ця програма передбачає створення широкої мережі державних реабілітаційних центрів замість декількох десятків центрів допомоги бездомним, які нині підтримують декілька релігійних і громадських організацій.

Крім того, одним із основних завдань при реалізації програми реабілітації бездомних і осіб, які відбули термін ув’язнення, є підготовка відповідних фахівців, у зв’язку з чим працівники міністерства вже почали процес обміну досвідом iз іншими державами, зокрема з Чехією. Iван Сахань також повідомив, що крім самих центрів, програма передбачатиме організацію пересувних соціальних патрулів, які надаватимуть необхідну допомогу (зокрема й медичну) на місці або, в разі необхідності, доставляти людей до центрів.

(На фото — соціальний центр реабілітації в Харкові). Хочеться вірити, що ця програма стане не тільки «санацією» соціального дна, але і допоможе оздоровленню, «реабілітації» усього суспільства, що пригадує просту істину: того, хто впав — підтримай.

Вікторія ГЕРАСИМЧУК, «День»
Газета: 
Рубрика: