Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Великий перерахунок?

1 квітня, 2006 - 00:00
ФОТО ЛЕОНIДА БАККА / «День»

На четверту добу Центральна виборча комісія все-таки порахувала останні соті відсотка голосів українського електорату. Однак вони не змінили картини, яка окреслилася в перший же після виборів день. Партія регіонів набрала 32,12% голосів. 22,27% громадян України проголосували за Блок Юлії Тимошенко. 13,94% віддали свій голос за блок «Наша Україна». У Соцпартії та Компартії у фіналі 5,67% і 3,66% голосів відповідно. «Народна опозиція» Наталії Вітренко, яка найближче підійшла до тривідсоткового бар’єра (2,93%), так і залишилася не при справах. Утім, опрацьовано лише «електронні» бюлетені, які голова ЦВК Ярослав Давидович назвав другим «екзит-полом». За цими результатами, в 450-місцевому парламенті Партія регіонів Віктора Януковича отримає 186 депутатських мандатів, БЮТ — 130, «Наша Україна» — 80, соціалісти — 33 та комуністи — 21.

Однак картина ще може зміниться. Як відомо, партія «Віче», Блок «ПОРА-ПРП», блок НДП і Народний блок Литвина просять Верховну Раду зобов’язати Центральну виборчу комісію організувати перерахунок бюлетенів. Як повідомив керівник виборчої кампанії блоку Литвина Iгор Єремеєв, у парламенті вже зареєстровано проект постанови, яким пропонується зобов’язати ЦВК провести перерахунок голосів на всіх виборчих дільницях. Проект винесуть на розгляд парламенту у вівторок, 4 квітня, в останній день роботи Верховної Ради четвертого скликання.

Учора ж стало відомо, що Президент Віктор Ющенко теж не заперечує проти перерахування голосів у деяких регіонах. «Ми повинні зняти будь-які сумніви про легітимність влади. Легітимність влади та її незаперечність є основою її надійного й авторитетного функціонування», — сказав на вчорашньому брифінгу заступник голови Секретаріату Президента Анатолій Матвієнко.

А сумніви в тому, що все було підраховане правильно, демонструють практично всі — і провладні сили, й опозиція. «Влада беззаконно продовжує фальсифікацію голосів! Ми зафіксували факти застосування адмінресурсу у Львівській, Iвано-Франківській, Чернівецькій областях України», — йдеться в заяві Партії регіонів, яка останньою приєдналася до хору незадоволених результатами. У свою чергу «Наша Україна» запевняє, що отримала «значно вищі результати» по Донецькій, Луганській і Запорізькій областях. «Наші спостерігачі фіксували значні порушення в цих областях, що, як ми дуже переконані, значно вплинуло на результати виборів», — стверджують представники блоку.

На щастя для Ярослава Давидовича, в заявах про фальсифікації поки що не фігурує «сервер ЦВК», хоч із 23 по 30 березня СБУ відбила близько 29 тисяч комп’ютерних атак і спроб втручання в ресурси інформаційно-аналітичної системи «Вибори». Утім, для членів ЦВК це слаба втіха — попереду загрозливо видніється «великий перерахунок».

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: