Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Верховна Рада ухвалила останній закон щодо СОТ

14 грудня, 2006 - 00:00
УКРАЇНУ «ТЯГНУТЬ» ДО СОТ. ПАРЛАМЕНТ, ЛИПЕНЬ, 2005 рік / ФОТО СЕРГIЯ СТАРОСТЕНКА

Учора Верховна Рада прийняла останній, 21 закон, який був необхідний для створення повноцінних правових норм щодо вступу України до СОТ. За Закон «Про ставки вивізного (експортного) мита на брухт металів, брухт кольорових металів та напівфабрикатів з їх використанням» проголосувало 363 із 442 народних депутатів, зареєстрованих у залі.

З цією, без перебільшення, знаменною подією Віктора Януковича навіть привітав Хав'єр Солана. Він зазначив, що це важливе досягнення для відносин із Європейським Союзом і для інтеграції до світових економічних структур.

«У мене немає ніякого сумніву, що Україна буде в СОТ раніше за Росію. Ми сьогодні за графіком ідемо на випередження», — прогнозує «нашоукраїнець» Петро Порошенко. Вже 18 грудня робоча група уряду України відправиться на переговори з робочою групою країн-членів СОТ. Вона повинна провести експертизу прийнятих Україною законодавчих актів. Якщо експерти дадуть позитивну оцінку цим документам, то тоді шлях до СОТ для України, можна сказати, відкритий. Щоправда, є ще один момент: не підписати протоколи про взаємний доступ на ринки товарів і послуг із Киргизією та Тайванем.

Що дає Україні членство в СОТ? Зокрема, Україна може брати участь у виробленні міжнародних правил торговельної політики, більш активно і ефективно взаємодіяти з іншими міжнародними організаціями. Окрім того, членство в СОТ — це позитивний сигнал для інвесторів про надійність законодавства, його відповідність міжнародним нормам, прозорість і передбачуваність.

З ІСТОРІЇ ПИТАННЯ

Про своє бажання вступити до Світової організації торгівлі Україна заявила в грудні 1993 року. Через два роки почався процес двосторонніх переговорів. Раніше Президент В.Ющенко заявляв, що не має сумніву у вдалому закінченні переговорів і своєчасному підписанні документів із даними країнами. Якщо всі прогнози вірні, то Україна зможе вступити до СОТ уже на початку 2007 року. Загалом до робочої групи для розгляду заяви України про вступ до СОТ входить 48 країн. За 12 років проведено 16 офіційних засідань робочої групи для розгляду заявки України про вступ до СОТ.

До СОТ входять 149 країн, на які припадає 70% українського експорту і 95% світового торговельного обороту.

Олена ПОСКАННА
Газета: 
Рубрика: