Зі слів лідерів фракцій більшості, план перерозподілу комітетів (тобто, яку посаду хто з представників більшості отримає) на сьогодні практично готовий. Раніше у пресу кілька разів просочувалися різні його варіанти, в останньому з яких була вакантною посада глави комітету з питань національної безпеки й оборони. Практично ніхто не сумнівається в потенційних можливостях більшості «конфіскувати» комітети, особливо з урахуванням масового виходу з «Нашої України», який спостерігається останнім часом. Немає особливих сумнівів у більшості і стосовно доцільності переділу в принципі. Річ тут, зрозуміло, не тільки у світовій практиці, згідно з якою без керівництва переважною частиною комітетів парламентська більшість не зможе забезпечити належної підтримки уряду в його політиці. А ще й у посадах, яких «більшовикам» дуже не вистачає. У розмові з кореспондентом «Дня» представник однієї з фракцій більшості, який не побажав бути відкрито цитованим, висловив переконання, якщо невдоволення окремих груп щодо розподілу постів в уряді не «погасити» «зорепадом» парламентських посад, урядова коаліція може повалитися. Бо дві депутатські групи тільки й тримаються у «строю», сподіваючись на виконання обіцяного.
Таким чином, для перерозподілу комітетських посад на користь представників більшості на даний момент склалися практично всі необхідні передумови. І проте, за станом на середину вчорашнього дня, про прийняття остаточного рішення не оголосили. Більш того, з різних джерел продовжувала надходити досить суперечлива інформація. Так, у понеділок на своїй прес-конференції спікер парламенту Володимир Литвин заявив про те, що, швидше за все, цього тижня питання на голосування не ставитимуть, оскільки це «не передбачено порядком денним». Із протилежною заявою виступив лідер депутатської групи «Демократичні ініціативи» Степан Гавриш, який висловив думку, що голосування з перерозподілу комітетів цього четверга відбудеться. До цього ж схилялися ті представники більшості, з якими розмовляв кореспондент «Дня», та практично ніхто з них не брався нічого стверджувати.
Є кілька версій щодо причин, які гальмують процес. По-перше, неозброєним оком видно, як щосили намагається перешкодити перерозподілу комітетів спікер парламенту Володимир Литвин. Його можна зрозуміти — спікер зацікавлений у тому, щоб очолюваний ним орган продуктивно працював. А де гарантії, що після переділу роботу не заблокує опозиція? А треба ж буде за найкоротший час бюджет затверджувати. По- друге, планом перерозподілу, напевно, знову задоволені не всі. Ось переділ і триває. Причина третя — проблема, пов’язана з відставкою глави НБУ Володимира Стельмаха. Як відомо, це питання з перерозподілом комітетів спочатку планували голосувати в комплексі. Відставку глави НБУ сьогодні депутати розглядатимуть у будь-якому випадку — Президент Леонід Кучма вже надіслав парламенту повторне подання.