Адресатами допомоги ось уже 14-й рік стають знедолені діти, інваліди, люди похилого віку Києва та області, а також жінки, що постраждали від домашнього насильства. Саме для них посольства понад 30-ти країн світу представили свої стенди на цьогорiчному ярмарку, який пройшов у приміщенні Торговельно-промислової палати. Протягом шести годин роботи ярмарки всі бажаючі, заплативши 10 гривень за вхід, могли покуштувати або придбати що-небудь оригінальне. Кожна країна намагалася привернути увагу відвідувачів неповторністю своїх товарів, доставку яких із різних країн в Україну організовували посольства й компанії, що представляють ту чи іншу державу. Рiдко де в Україні знайдеш індонезійське рисове блюдо, що виглядає як плов, або марципановий пиріг, який німці традиційно подають до різдвяного столу. Минулого року організаторам вдалося виручити понад $100 000, які перетворилися в гранти для лікарень, дитячих будинків і будинків для людей похилого віку. Частина коштів стабільно використовується для забезпечення постійних їдалень для людей літнього віку.
«Головна ідея — віддати суспільству те, що ми від нього отримали, якщо ми працюємо та отримуємо гроші. У нас є магазини, школи, книги, які нам надає суспільство, і ми повинні якось повертати отримане», — зазначає британець Нік Морріс. Він очолює одну із столичних шкіл англійської мови. «Британський бізнес тісно співробітничає з посольством, і таким чином ми разом намагаємося робити щось з благодійною метою», — додає Нік.
Досягнення таких самих цілей ставлять за мету й представники єдиної на ярмарку латиноамериканської країни — Перу. Посол цієї країни в Україні Ліліана де Торрес Муга зі словами «Вибачите, що до вас звертаємося...» збирає гроші, які люди добровільно можуть залишити в знак подяки за дегустацію національного напою «Піско». «Ми тут, бо прагнемо допомогти. Треба бути солідарними й допомагати тій країні, в якій перебуваємо. Ми намагаємося допомогти дітям, яких із різних причин, причин глобальних, нікому утримувати. Але вони хочуть бути щасливі, хочуть, щоб їхнє Різдво було таким самим, як і в інших дітей», — зазначила пані посол.
Судячи з того, з якою швидкістю товари розбиралися зі стендів, благодійність багато значить не тільки для організаторів, але і для пересiчних киян. До того ж багато хто з них не перший рік віддає частину як сімейного бюджету, так і власної душі нужденним. Так, Анжела зі своєю дочкою Оленою тут постійні відвідувачі. До доброї справи їх залучили родички- члени МЖК. «Я постійно сюди приходжу. Просто люблю дивитися що презентують різні країни світу. Купуємо, граємо в лотерею. Купили ось французькі круасани, побували в англійців, спробували кленовий сироп у канадців. Це для нас, насамперед, благодійність, ми знаємо, куди ці гроші йдуть», — ділиться Анжела результатами свого візиту на ярмарок.
Єдиною державою, яка представляла на ярмарку СНД, був Узбекистан. Про українців на ярмарку нагадували лише м’яч і футболка з підписами гравців донецького футбольного клубу «Шахтар», які виставило на аукціон румунське посольство. Вони пишаються своїм співвітчизником Мірчей Луческу, який тренує український клуб.