Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вибори відбудуться все-таки 17 січня?

Володимир ШАПОВАЛ: У мене особисто виникне юридична огида до іншої дати
23 червня, 2009 - 00:00

Очікується, що сьогодні Верховна Рада назве дату президентських виборів. І, судячи з усього, вибори президента відбудуться після Нового року — 17 січня. Принаймні, учора на погоджувальній раді депутати демонстрували рідкісну одностайність щодо цього питання.

— Для того, щоб зняти політичні інсинуації, БЮТ готовий підтримати постанову Литвина (про призначення президентських виборів на 17 січня 2010 року — Ред.), — заявив Іван Кириленко.

Йому фактично вторив регіонал Олександр Єфремов:

— Наша фракція дотримується позиції, що потрібно голосувати те, що написане в Конституції. І якщо більшість юристів сьогодні визначають такою датою 17 січня, то давайте ми не будемо далі гратися з Конституційним Судом, а проголосуємо за цю дату.

До речі, дату 17 січня вважає єдиновірною не лише Секретаріат, але й ЦВК. На думку голови Центрвиборчкому Володимира Шаповала, будь-яке інше рішення буде не правовим, а суто політичним.

— Я разом з іншими членами ЦВК вибори проведу в будь-якому випадку, але якщо з’явиться інша дата, а не 17 січня, в мене особисто виникне юридична огида до цієї дати, і це розв’яже мені руки після проведення виборів, — пояснив Шаповал.

При цьому голова ЦВК нагадав про необхідність внесення змін до закону про вибори президента. Зокрема, він вважає необхідним удосконалення законодавчих норм у частині застосування відкріпних талонів, застави для кандидатів у президенти і збору підписів на підтримку кандидатів. Але поки що парламентарії з цими законодавчими ініціативами не поспішають. Проте в більшості своїй підтримують ідею спікера про скорочення термінів виборчої кампанії до 90 днів, «оскільки не можна 120 днів мучити країну в таких надзвичайно складних умовах». Шаповал також вважає за необхідне провести вибори за «кризовим варіантом».

— Теоретично це можливо, адже Конституція не містить жодних положень щодо тривалості кампанії на чергових виборах президента, — зауважив Шаповал.

А знімати міністра транспорту Йосифа Вінського депутати планують у четвер. За словами керівника фракції БЮТ Андрія Кожемякіна, всі інші кадрові питання розглядатимуться на цьому тижні в тому випадку, якщо «будуть досягнуті домовленості між фракціями коаліції».

Проте бютівці «домовляються» зі своїми партнерами ось уже четвертий місяць, а точніше — з 17 лютого, коли Рада проголосувала за відставку Віктора Пинзеника. І поки що жодного прогресу в цій нелегкій справі не спостерігається.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: