Поки в Україні тривають безрезультатні дискусії про домінування котроїсь із двох загальновживаних мов, Європа переживає «мовну» революцію. Європейці змінюють своє уявлення про знання іноземної мови як таке — відтепер якість володіння мовою вони оцінюють не за кількістю засвоєної інформації (наприклад, знання лексики і знання граматики), а за вмінням її застосувати в конкретній ситуації. Вивчати англійську мову за європейськими стандартами пропонує українцям Британська Рада — міжнародна організація із 75-річним стажем, що по всьому світу представляє Велику Британію в галузі науки і освіти.
З ініціативи Британської Ради в Україні 28 — 30 жовтня на базі Національного університету державної податкової служби, що в Ірпіні, відбудеться Національний ярмарок навчальних програм та ресурсів з англійської мови, участь у якому візьмуть понад 100 фахівців з викладання англійської мови з усієї України. Такі збори доречні і корисні, переконані організатори. Адже для повноцінного приєднання до Болонського процесу, про що формально в Україні було оголошено ще 2005 року, потрібно здійснити якісний стрибок насамперед у вивченні англійської мови. Натомість в Україні, за словами менеджера освітніх проектів Британської Ради Олени Горшеньової, досі не створено жодного тестологічного центру, який якщо би не створив власну шкалу оцінювання знань іноземної мови, то хоча б зайнявся адаптацією і впровадженням розробленої європейцями системи. Крім того, під час ярмарку організатори мають намір представити безкоштовні онлайн-ресурси з англійської мови для учнів і вчителів, розроблені Британською Радою і корпорацією BBC за підтримки британського уряду. Всі ці події є складовими широкомасштабного проекту «Якісна мовна освіта: погляд у майбутнє», що триватиме протягом кількох місяців в Україні. В ході цього проекту буде розпочато тримісячну всеукраїнську дискусію, присвячену мовній освіті в Україні. Підсумки цього обговорення буде представлено на великій міжнародній конференції за участі представників країн Чорноморського регіону в лютому 2010 року.
...В першому класі однієї зі шкіл Овруча, районного центру на Житомирщині, вивчення англійської мови діти розпочали із зазубрювання напам’ять англійського тексту з описом кімнати, написаного українськими буквами. Не розуміючи змісту та неправильно вимовляючи слова, забуваючи та запинаючись, вони розповідали загадковий текст перед усім класом і, напевно, вже підсвідомо відчували неприязнь до іноземних мов. Такою методикою викладання користуються сотні вчителів англійської мови по всій Україні, і ця методика явно не наближає українську освіту до Болонського процесу. Тож проекти Британської Ради — великий шанс для українців не тільки вивчити англійську, а просто навчитися вчитися.