Тому, попри серйозну налаштованість комуністів — а їхній лідер Петро Симоненко сказав кореспондентові «Дня», що ініційований фракцією звіт уряду відбудеться не пізніше квітня — поки прогнозувати ситуацію складно. Наталя Вітренко переконана: «Уряд не злетить. Ситуація повторюється: Симоненко і Мороз погрожують, але нічого не пропонують. Мені їхні провокації настільки набридли, що я сказала відкрито: «Запропонуйте мене! Я не боюся. Я візьму на себе відповідальність і завтра очолю уряд». Але вони не пропонують не тільки мене — взагалі нікого не пропонують». Олександр Мороз, у свою чергу, повідомив кореспондентові «Дня»: «Ми виступили ініціаторами відставки, але зараз я обережний, оскільки більше за всіх у відставці уряду зацікавлений сьогодні Президент. Тому нехай вирішується це питання так, як він його спланував, а не руками Верховної Ради».
Представник «Відродження регіонів» Олександр Волков вважає, що «ситуація не дозріла, ще рано» і мотивує цю позицію тим, що «всі за відставку, але ніхто не запропонував ані іншого прем’єра, ані інший склад уряду, будемо проводити додаткові консультації». Рух Костенка до консультацій готовий: «У ВР немає лівої більшості, а є конструктивна більшість. Ми і пропонуємо на його основі сформувати уряд. Позицію про коаліційний уряд поділяє і Валерій Бабич («Батьківщина»): «Фракція обговорювала це питання – і ми готові». Цілком зрозумілий і певний настрій у «Громади». Відповіді не було тільки у Бориса Андресюка з СДПУ(о), котрий послався на відсутність рішення фракції. Що теж досить показово.
Тому близький до Кабміну інформатор досить сумно зазначив: «Якщо намалювати структуру ВР, то за відставку уряду можна набрати число голосів, яке здивує багатьох. Хоча є проблема бажання прибрати уряд, а є проблема можливості й організації». Наміру ж ініціаторів чергової загрози уряду Пустовойтенка — комуністів — може цього разу бути не помилковою тривогою з причини, що має до економічної ситуації вельми опосередковане відношення. У лівих є надія, що, втративши посаду, прем’єр все ж не залишиться без діла і сам піде балотуватися в президенти, тобто, шукати успіх якраз на електоральному полі Леоніда Кучми. Цікаво, що частина НДП плекає ту ж надію: звільнений від крісла Пустовойтенко, у свою чергу, об’єктивно звільнить партію від якихось зобов’язань перед Президентом, у НДП з’явиться свій кандидат і перспектива зберегти себе як політичну силу...
Втім, може мати рацію і «зелений» Віталій Кононов: «Політичні розбірки навколо уряду — насправді це велика хмаринка: погримить, але буде маленький дощик...».