Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Виганяти Україну з Ради Європи не збираються. Поки що...

15 травня, 1997 - 00:00

"Питання про повну заборону смертної кари в Україні ставити передчасно", - заявила президент Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАСЕ) Лені Фішер. "Проблема, над якою мусить ще працювати керівництво України - це запровадження мораторію на смертну кару", - зазначила на прес-конференції, що відбулася вчора, президент ПАСЕ пані Фішер, котра відвідала Київ з триденним візитом.

Звісно, важко сказати, що така заява розставила всі крапки над "і". Однак вона ще раз підтвердила пропозицію про те, що метал у голосі представників Ради Європи чується нам переважно з подання українських політиків.

У результаті спілкування з лідерами політичних груп та фракцій Фішер дійшла висновку, що депутати парламенту "готові надати допомогу стосовно ратифікації Протоколу номер шість, що стосується скасування смертної кари". Водночас Олександр Мороз, відповідаючи на запитання кореспондента "Дня", не поділяв оптимізму високого гостя. На думку Голови Верховної Ради, котрий ще не зовсім отямився після позавчорашньої баталії, "перспективи ратифікації Протоколу номер шість - питання вельми складне, і депутати не готові до ухвалення такого рішення".

Між тим, ще в січні нинішнього року група з 46 народних депутатів направила подання до Конституційного суду стосовно визнання смертної кари в Україні незаконною. У документі йдеться про те, що існування інституту смертної кари суперечить трьом статтям Конституції України. Крім того, за чинним законодавством, покарання повинне здійснюватися винятково на основі закону. В Україні ж смертні вироки виконуються на підставі положень підзаконних актів і секретних відомчих інструкцій. Отже, якщо Конституційний суд України визнає доводи депутатів переконливими, питання про скасування смертної кари вирішиться автоматично.

Олександра ПРИМАЧЕНКО, "День"
Газета: 
Рубрика: