В Україні вперше побував з робочим візитом головний виконавчий директор корпорації Intel Крейг Барретт. Під час його перебування в Києві Intel та Міносвіти України підписали меморандум про розвиток інформаційних технологій у сфері освіти. Починаючи з наступного року, 10 тисяч українських вчителів навчатимуться інтеграції ІТ в навчальні програми. В рамках реалізації програми «Навчання для майбутнього» буде створено кілька навчальних центрів у різних регіонах України. Вчителі, які пройдуть навчання, самі стануть провідниками комп’ютерних знань.
Головними заходами насиченої програми візиту пана Барретта стали промова на бізнес-форумі, публічна лекція в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка та прес-конференція. Визнаний фахівець виклав своє бачення розвитку інформаційних технологій та ролі України в цьому процесі.
У світі відбувається цифрова трансформація, сьогодні усе стає цифровим — інформація, спілкування, зв’язок, контакти. Цифрові технології стають рушійною силою для підвищення продуктивності, конкурентоспроможності, зростання рівня життя. Цифрову трансформацію світу рухає Інтернет. Сьогодні він налічує 700 млн. користувачів, а невдовзі їхня кількість зросте до 1-2 млрд. Інфраструктура зв’язку стає цифровою та поєднується з Інтернетом. Зараз у світі налічується близько одного мільярда користувачів мобільних телефонів. Вони стають цифровими клієнтами та можуть фотографувати, робити відеозапис або комп’ютерні розрахунки, відправляти короткі повідомлення. Сьогодні торгівля через Інтернет складає кілька трильйонів доларів. В наступні роки вона зросте до $10 трильйонів, що еквівалентно усій економіці США, повідомив К. Баррет.
Інтернет є суттю нових технологій. Через нього можливі зв’язки у будь-якому місці, у будь-який час, будь-де. У майбутньому здійснюватиметься бездротове підключення до Інтернету, це дуже перспективний напрямок. Індустрія технологій повинна запропонувати інтегровані пристрої, що об’єднують обчислювальні функції з бездротовою комунікаційною інфраструктурою. Тобто відбуватиметься конвергенція — інтеграція обчислень та телекомунікацій. Прогресивні зміни в ІТ триватимуть й наступні 20 років, і треба скористатися цими новими перевагами.
Сьогодні найбільш далекоглядні керівники держав роблять національним пріоритетом інвестиції в ІТ-сектор. Нації починають розуміти, що для підтримки конкурентоспроможності треба впроваджувати ІТ та створювати середовище, сприятливе для бізнесу та іноземних інвестицій. Найуспішніше серед нових гравців цей курс витримують Ірландія, Південна Корея, Естонія, Ізраїль. В цих країнах наголос, зокрема, робиться на освіті, проектно-дослідницьких роботах, створенні широкополосної структури зв’язку. Розвитку бізнесу та промисловості також допомагає політика урядів, спрямована на створення сприятливих правил гри та податкової системи.
Україна поки що перебуває на роздоріжжі, їй ще належить зробити вибір на користь створення сучасної ІТ-інфраструктури, зазначив К. Баррет. У 2002 році міжнародні експерти проаналізували стан готовності національних мереж 82 країн до використання сучасних інформаційних та комунікаційних технологій. За цим рейтингом Україна посіла лише 70-те місце (першою була Фінляндія, четвертою — Естонія). Невисокий ступінь проникнення високих технологій та Інтернету, низька насиченість бездротовим та широкосмуговим зв’язком не дозволяють Україні піднятися на належний конкурентний рівень. Однак незважаючи на порівняно невелику кількість персональних комп’ютерів у населення (близько 4%) та користувачів Інтернету (3%), Україна зберігає шанси скористатися новітніми технологіями та змінити ситуацію на краще. Інформаційні технології можуть стати каталізатором економічного зростання України. Наявність доброї спадщини у вигляді інтелектуального потенціалу, високий рівень загальної освіти, плани щодо реалізації проекту електронного уряду — усе це вказує на те, що Україна має можливість управляти своєю долею. Україні потрібно усвідомити важливість та необхідність стратегічних інвестицій в комп’ютерну та комунікаційну інфраструктуру, в програми досліджень та розробок, в освітянську сферу. Це дозволить зміцнити позиції країни на світовому ринку, вважає пан Баррет.