Десять років тому в Києві була створена Творча вітальня майстрів оперного та балетного мистецтва «Духовна спадщина» ім. Івана Козловського — видатного тенора, який народився в Україні й ніколи (протягом свого довгого життя) не поривав зв’язків із рідною землею. Ініціатором і організатором цієї непростої справи став В’ячеслав Медведєв. Він відомий не тільки своїми організаційними талантами, але й творчими проектами, зокрема, автор сценаріїв фільмів «Старовинний бал» і «Вальс, вальс, вальс...». Медведєв був танцівником, артистом Ансамблю пісні й танцю, танцювальних колективів Укрконцерту, Ялтинської, Рівненської та Київської філармоній, він створив ансамбль естрадного танцю «Арабеск»...
До ювілею «Вітальні» пройшов концерт, у якому виступили друзі гостинної творчої оселі. Мабуть, невипадковою стала і назва програми — «10 років у колі друзів». Солістка філармонії Валентина Матюшенко пронизливо-хвилююче виконала «Мелодію» М. Скорика у власній редакції в дуеті з флейтою Бориса Матвійчука. Прикраса вечора — виступ подружжя: Денис Вишня та Кіміко Такая (нині солісти Токійської опери), які заспівали народну пісню «Місяць на небі» українською та японською мовами. Сергій Авдєєв викликав овацію публіки блискучим виконанням арії Містера Ікс із однойменної оперети, а прекрасне тріо: Ганна Лабуть, Ольга Швидка та Костянтин Трипольський (солісти Будинку органної та камерної музики ) чудово заспівали «Ой ти, дівчино...». «Солов’ї України» — Юрій Аврамчук, Олег Філіпенко та Олександр Аніщенко — порадували публіку музичним коктейлем — італійськими популярними піснями. Прозвучали арії та дуети з опер у виконанні солістів Національної та Муніципальної опер. А неперевершена Світлана Добронравова виконала одну з найскладніших вердіївських арій — Леонори з опери «Сила долі»; у драматизмі їй не поступився дует Альфіо і Сантуцци з «Сільської честі» у виконанні Олександра Мельничука та Олени Кулдиркаєвої, а також Йонтек Степана Фіцича з польської опери «Галька»; чи не найліричнішу арію Неморіно з «Любовного напою» співав Микола Шуляк, а у дуеті з батьком, Віктором Шуляком, солістом Капели ім. Ревуцького, — «Чорнії брови». Урочисто-вітально прозвучала «Епіталама» у виконанні Миколи Коваля. «Перлиною» вечора став дует солісток Національної опери — Ірини Семененко та Анжеліни Швачки, які а cappella, заспівали тужливі «Три криниченьки», а потім повернули публіку до романтичного настрою піснею «Вернись в Сорренто».
Присутні з теплотою згадували Івана Семеновича Козловського, чиє ім’я носить «Вітальня», у фіналі вечора пролунав лунав незабутній голос легендарного тенора, нагадуючи що він співак, який лишився у пам’яті людей на всі часи.