Сьогодні, 13 серпня, неподалік від селища Любешов Волинської області відбувається турнір з ручного сінокосіння. Проводить його дирекція Національного природного парку «Прип’ять-Стохід» за підтримки Міністерства охорони навколишнього природного середовища та програми розвитку ООН в Україні. Як запевняють організатори, такого турніру в Україні ще не було, а запозичили ідею від наших сусідів, зокрема, Польщі та Білорусі, де подібні змагання проводять вже п’ять років поспіль. Турнір називають унікальним, тому що окрім місцевого населення косити сіно будуть байкери та прикордонники, які це робитимуть задля відновлення низинних боліт природного парку.
— Турнір проводиться з двох причин: щоб популяризувати та відродити таку давню традицію, як сінокіс, а також зберегти флору нашого парку, — розповів виконувач обов’язків директора Національного природного парку «Прип’ять-Стохід» Олександр Сащук. — Болота займають площу тисячу гектарів і лежать між річками Прип’ять та Стохід. Наразі вони закинуті, запущені й зарослі лозою, оскільки сільськогосподарських робіт тут ніхто не проводить, а місцеве населення перестало випасати на них худобу. Тому ми хочемо привернути увагу громади до відродження цього природного куточка. Учасниками турніру буде місцеве населення, про свою участь також заявили наші колеги — команди Шацького національного природного парку, Теремського заповідника та інших волинських природоохоронних організацій. Іще по команді представить кожна сільська рада, тобто робочої сили вистачатиме — всього на турнір приїде близько 300 осіб.
Як розповів пан Кащук, змагання будуть проводитись у два етапи: командний та індивідуальний. Спочатку по два учасники від кожної команди будуть косити траву на площі 100 метрів шириною та 300 метрів довжиною. Зробити це мають швидко та якісно, як підкреслив пан Кащук, по-господарськи. Потім кращі косарі будуть боротися за перше місце в індивідуальному заліку. В цілому спільними зусиллями учасники турніру викосять два-три гектари трави. Як для початку — зовсім непогано.