Учора гостем редакції газети «День» став колишній лідер фракції «НУ-НС» В’ячеслав Кириленко. Один з небагатьох нинішних політиків, хто має публічну політичну біографію. Починаючи із студентського голодування 1990-го. В’ячеслав Анатолійович зізнався, що для нього не стало несподіванкою обрання новим лідером фракції Миколи Мартиненка, який замість політичної натомість має цікаву бізнес-історію. «У фракції після моєї відставки дуже довго йшов збір підписів під списком «голова-заступники», щоб у такий спосіб обрати керівництво. Бо обрати на засіданні ніяк не виходило з самого початку. І от нарешті підписи дозбирали, фракція отримала керівництво. Якою буде політика фракції — побачимо... Якщо це буде політика філії Блоку Тимошенко в нашій фракції, то це буде найгірший вибір політики. От одна пересторога: щоб ті, хто не захотів стати власністю Президента (вчора Микола Мартиненко заявив, що фракція не буде власністю Президента. — Ред.), не стали власністю Тимошенко».
Коментуючи голосування БЮТ і Партії регіонів у четвер за закон про слідчі комісії, Кириленко зазначив, що це було винятково політичне рішення, «яке демонструє, що Тимошенко та її фракція можуть нескінченно кричати про неможливість відставки видатного прем’єр-міністра Тимошенко, але тут же другою рукою можуть потискати руку Партії регіонів із метою почати процедуру усунення Президента Ющенко». «Оце той стандарт, що притаманний цій коаліції. Саме тому вона створена на межі. Коли не вистачає голосів депутатської групи «За Україну», фактично цієї коаліції нема», — додав він.
Що ж до «газової війни» між Росією та Україною, то на думку Кириленка теперішній газовий конфлікт — це продовження конфлікту в Грузії, «тільки методом економічної агресії». «Це санкції теперішньої кремлівської еліти до всіх тих, хто демонструє незгоду і претендує на власний політичний курс на постсовєтському просторі. От такі політичні реалії зараз. Я можу тільки шкодувати, що Європа в цьому процесі стає все дедалі менш активною...
У розмові з «Днем» В’ячеслав Кириленко також розповів про свій намір створити громадський рух. Повну версію інтерв’ю В’ячеслава Кириленка читайте в найближчих номерах нашої газети.