Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Я зичу новій команді успіху»

Колектив Київського муніципального театру опери та балету для дітей та юнацтва відстояв свій будинок
19 червня, 2012 - 00:00

«День» у №№ 97-98 від 8 червня 2012 року («На вулицю вийшли герої дитячих казок») писав про непросту ситуацію, що склалася в театрі, тож поспішаємо поділитися доброю новиною. Колектив Київського муніципального театру опери і балету для дітей та юнацтва не лише зумів оборонити своє приміщення на Подолі (вул. Межигірська, 2), але до театру прийшла працювати нова творча команда: директором призначено Валентина Козаченка (він очолював фольклорно-етнографічний ансамбль «Калина»), а художнім керівником став Раду Поклітару, хореограф і художній керівник «Київ модерн-балету».

— Сподіваюся, що трупа театру нормально працюватиме. Хоча заяву за власним бажанням уже написав Олексій Баклан, екс-художній керівник, головний диригент, виконуючий обов’язки директора, — розповів «Дню» Раду ПОКЛІТАРУ. — Сподіваюся, Олексій Федорович залишиться в нашому колективі як диригент. Звільняти артистів і музикантів ми з директором В. Козаченком не збираємося. Зараз я входжу в усі тонкощі життя величезного колективу (нині в Муніципальній опері працює 350 осіб). Знаєте, найлегше все зруйнувати, але я супротивник крайніх заходів. Я за творення, і все те хороше, що було зроблено раніше керівництвом театру, нам потрібно зберегти.

— Я бажаю новій команді успіху, — наголосив Олексій БАКЛАН. — Я 17 років пропрацював у Муніципальній опері, але, хоч і пішов із керівних посад, з колективом не прощаюся, а співпрацюватиму як диригент. Мені ближча творча робота, ніж організаторська і керівна. Працюватиму в окремих постановках (у тих, які поставив як головний диригент, і є плани майбутніх вистав). Директором театру став Валентин Козаченко — людина з хорошим генетичним кодом, для якого культура не професія, а стиль і спосіб життя. Він за професією — театрально-концертний режисер, багато років перебував на високих керівних посадах: «Київ мюзик-холу», «Укрконцерту», ансамблю «Калина» та інших культурних установ. Він добре знає адміністративну і творчу роботу, що таке відповідальність за людей, і я вважаю, що це правильне призначення. Упевнений, що художній керівник Раду Поклітару толерантно поставиться до творчого колективу. Усіх працівників я просив бути доброзичливими і продовжувати спокійно працювати. Поклітару одночасно очолить два колективи — «Київ модерн-балет» і Муніципальну оперу. У «Київ модерн-балеті» є своя творча ніша, і це невеликий колектив — 27 осіб, а в Київському муніципальному театрі опери і балету для дітей та юнацтва — свій глядач і велика команда — 350 осіб (хор, балет, оркестр, солісти-вокалісти). Кожен театр має свій репертуар, гастролі та творчі плани. Раду Віталійович — людина творча і не чужа в мистецтві, хоч і не універсальна, але досить ерудована, освічена, сучасно мисляча, і його таланти підуть на користь нашій загальній справі. Нині у нас хороший «офіцерський» творчий штаб, і новій команді є на кого опертися, щоб створювати цікаві вистави.

До речі, 30 червня Муніципальна опера закриє сезон комічною оперою-казкою «Чарівна музика» Марка Мінкова.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: