Американська газета навела думку представників Пентагону, що через так звану проблему-2000 можуть виникнути збої в роботі радарів та систем управління ядерною зброєю. Чи не призведе це раптом до випадкової ядерної війни, запитують журналісти? Звісно, це є перебільшенням, проте США все ж запропонували Росії до липня цього року створити спільний центр попередження про ракетний напад, аби зменшити ризик, пов'язаний iз проблемою-2000, а впродовж трьох років планують виділити Москві 49 мільйонів доларів на удосконалення систем раннього виявлення запусків ядерних ракет.
В Україні на потреби російського ядерного щита працюють дві станції попередження про ракетний напад, що розташовані під Миколаєвом та Севастополем. У разі стартів ворожих ядерних балістичних ракет екіпажі станцій мають оперативно повідомити про це російське військове і державне керівництво. «Якби в роботі цих станцій могли статись якісь збої, то частка з отих 49 мільйонів перепала б і Україні», — стверджують в нашому Міноборони. До того ж «думка про їхню повну комп'ютеризацію є певним перебільшенням».
Минулого місяця посли європейських країн пообіцяли технічну та фінансову допомогу, аби Київ все ж встиг впоратися з можливими наслідками вірусу тисячоліття. За словами посла США в Україні Стівена Пайфера, часу залишилося обмаль і Україні слід визначитися з пріоритетами. До них віднесено енергетичну та транспортну сфери. А також необхідність підтримання безперебійного зв'язку. Військові справи послів справді не цікавили...