Учора підприємці почали обіцяну масштабну акцію протесту проти урядових реформ. «Відбери в олігархів Україну, поверни її громадянам!» — під таким гаслом у понеділок вирушив на Київ зі Львова та Луганська «автомайдан». Дорогою учасники акції протесту зупинятимуться в містах і проводитимуть мітинги.
Організатором автомобільного «майдану» виступає Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України. До них також долучились Конфедерація вільних профспілок України, Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, Громадянський рух «Відсіч», Асоціація українських банків, Спілка офіцерів України, Всеукраїнське об’єднання ветеранів, Асамблея правозахисних громадських організацій України.
25 березня учасники протесту зі Львова та Луганська планують зустрітися у столиці, де до них приєднаються київські протестувальники, на Європейській площі вони проведуть мітинг, на якому активісти вимагатимуть від центральної влади зберегти спрощену систему оподаткування, доопрацювати Податковий кодекс і перенести його впровадження на наступний рік. Також вони висловлять своє бачення Пенсійного, Трудового, Житлового кодексів.
Утім, щойно східна колона почала свій рух, як відразу ж наткнулась на біло-чорний жезл працівників ДАІ. Причиною зупинки, пояснив патруль, є те, що буцімто одна з машин автоколони «збила пішохода». Римма Білоцерківська, юрист, який супроводжує автоколону, у коментарі «Дню» пояснила: «Це була стовідсоткова провокація. Інакше як можна пояснити, що дорогою до Алчевська нас вже зупиняли тричі? І кожен раз у них в «орієнтуванні» — інша машина. Відбити недолугі звинувачення нам, звичайно, вдалося — у нас тут як-не-як два юристи колону супроводжують, — але на мітинг у Алчевськ ми таки спізнилися на цілу годи ну». Мабуть, це і було завданням, яке поставили перед працівниками ДАІ, припускає юрист. І обурюється — такого свавілля людей у формі не було з 2004 року. Щодо своїх львівських колег у західній колоні, Білоцерківська каже, що не знає, чи їдуть з ними юристи. Можливо, що й ні. «У них там (в Західній Україні. — Авт.) — все набагато простіше. Це у нас тут браві хлопці на владу працюють», — каже юрист.
У рядах протестувальників тепер не лише малий та середній бізнес. На вулицю з вимогами до уряду припинити «знущання над народом» вийшли студенти, пенсіонери, ветерани, шахтарі, вчителі, лікарі... Адже чи не кожна урядова ініціатива, переконані активісти, демонструє злочинне ігнорування інтересів народу: «Пенсійна реформа виглядає звичайним грабунком літніх людей та лобіюванням інтересів конкретних фінансових структур, Трудовий кодекс зробить найманого працівника покірним рабом, тоді як Житловий — дозволить його викинути на вулицю».