У четвер відбулося офіційне відкриття проекту Міжнародної організації праці (МОП) «Протидія торгівлі людьми за допомогою інструментів ринку праці». Міністр праці і соціальної політики Михайло Папієв та представник штаб-квартири МОП Беате Андреас підписали угоду про впровадження цього проекту, що охоплює Україну і Молдову і фінансується Європейською Комісією та урядом Ірландської республіки. Його тривалість — два роки, а загальний бюджет на дві країни становить близько одного мільйона євро, з яких в Україну вже надійшло 700 тисяч, повідомили «Дню» в прес- службі Мінпраці.
МОП надає технічну підтримку Україні у вирішенні зазначених питань з 2003 року — в рамках діючого проекту із запобігання торгівлі жінками. Зокрема, завдяки йому в Чернівецькій області напрацьовано модель взаємодії центрів зайнятості із неурядовими організаціями з метою ідентифікації жінок, які є потенційними і фактичними потерпілими від торгівлі людьми, з метою отримання ними через центри зайнятості послуг із професійного навчання, працевлаштування, навчання підприємництву і кредитування для започаткування власної справи. Все це стало можливим за фінансової підтримки МОП. Як зазначили в прес-службі, наразі 17 жінок отримали мікрокредити на суму близько 26 тисяч доларів США і започаткували приватну справу.
За даними міністерства, згідно із статистичними даними першого кварталу 2007 року, в Україні зафіксовано 136 випадків порушень, пов’язаних із торгівлею людьми. «За нашими оцінками, це невелика кількість стосовно тієї чисельності осіб, які сьогодні підпали під категорію постраждалих від торгівлі людьми», — зауважив Михайло Папієв.
Усього, за оцінками експертів, налічується близько 2,5 мільйона трудових мігрантів, які працюють за кордоном. При цьому переважна більшість із них, за даними МОП, мають у країнах призначення неврегульований статус. Як підкреслив директор Державного центру зайнятості Володимир Галицький, основною проблемою неврегульованої трудової міграції є відсутність соціального захисту українців, які працюють за кордоном. Наразі в міністерстві працюють над укладенням двосторонніх договорів між Україною та країнами, де найбільше працює наших трудящих- мігрантів (Іспанія, Італія, Греція, Польща). Також передбачається проводити моніторинг трудової міграції, здійснення оцінки масштабів цього явища, вирішення питань на користь національного ринку праці, удосконалення політико-правової бази щодо врегулювання міграційних процесів та протидії торгівлі людьми.
Проект МОП реалізовуватиметься разом із програмою «Гідна праця в Україні», підписаною між Мінпраці, соціальними партнерами і МОП 3 березня 2006 року.