Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Як у столиці «дбають» про спорт

Київрада дала добро на будівництво висотки на шкільному стадіоні
28 лютого, 2008 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

«День» неодноразово писав про те, що столична влада віддає під забудову парки, сквери, території архітектурних пам’яток, музеїв. Та, виявляється, депутатам Київради й цього замало. Тепер, схоже, настала черга забудови й шкільних стадіонів.

Поблизу фізико-математичного ліцею № 208, на вулиці Ованеса Туманяна, 2, у Дніпровському районі Києва, підприємство «Екстрім Плюс» незабаром почне зводити 22 поверхівку. Про це «Дню»повідомила мама учня 9-го класу згаданого ліцею Альона Кочкіна.

— Про те, що тут планується будівництво, нас поінформував директор ліцею. Після цього на зборах батьки поставили свої підписи під зверненням до депутатів Київради та громадськості проти забудови. Колись схожа ситуація була в гімназії, що на вулиці Лютеранській, де мій син навчався з 1-го по 3-й клас. На частині шкільного стадіону там все ж таки розпочали спорудження підземних гаражів. Коли розпочалися роботи, то був просто жах: діти сиділи в закритих класах, гуркотіла техніка і були випадки, коли школярі ледве не потрапляли під колеса вантажівок, — розповідає Альона Кочкіна.

За словами пані Альони, майбутній будівельний майданчик розташовуватиметься за 30 метрів від ліцею, на шкільному стадіоні.

— Уявляєте, що тут буде під час будівництва? Забиватимуть палі, стоятиме грюкіт, працюватиме кран. Діти не зможуть спокійно вчитися, дихатимуть пилом від вантажівок. Але найголовніше те, що в школярів забирають останній спортивний майданчик. Зараз всі спортивні секції здебільшого платні, безкоштовно можна було прийти лише на шкільний стадіон, але тепер і цей збираються відібрати, — каже Альона Кочкіна.

Окрім ліцею, уроки фізкультури на стадіоні проводить і сусідня 125-та школа, яка розташована на вулиці Плеханова. Там теж невдоволені майбутнім будівництвом. Про те, що на території шкільного стадіону збираються будувати, батьки та вчителі школи № 125 дізналися випадково, коли помітили на майданчику невідомих людей, які намагалися встановити обладнання для підготовчих робіт.

— Нам стало відомо, що є рішення, згідно з яким Київрада дозволила фірмі «Екстрім Плюс» побудувати житловий будинок. І хоча у згаданому рішенні є два пункти, які зобов’язують забудовника погодити майбутнє будівництво, аби воно відповідало вимогам містобудівних та санітарних норм, думаю, це не перешкодить будівництву. Але проблема не тільки в цьому. Школа № 125 і ліцей № 208, навіть з урахуванням нинішнього населення району, не мають спортмайданчиків для забезпечення учбового процесу. Таким чином, у нас забирають останнє, що ми мали, — стверджує вчитель фізкультури школи № 125 Віктор Костюченко.

В те, що до деяких депутатів Київради нарешті повернеться здоровий глузд і вони відмінять рішення про забудову Віктор Костюченко мало вірить.

— Тому ми намагаємося воювати хоча б за те, щоб інвестор не тільки не зносив стадіон, а навпаки реконструював його та побудував додатковий спорткомплекс. Адже, коли майбутню висотку заселять, то кількість населення в мікрорайоні значно збільшиться, — вважає пан Віктор.

Шкільний спортивний майданчик має площу 9,4 тисячі квадратних метрів. За кадастровим планом, «Екстрім Плюс» забудує 1,6 тисячі квадратних метрів території стадіону. При цьому висотка відгородить його від школи. Нині на місці майбутньої забудови є бігова доріжка, яма для стрибків у довжину і футбольне поле. Незабаром частину цього комплексу збираються знести.

— Ліцей № 208 побудований 1948-го. Будівля стара, з дерев’яним, а не бетонним перекриттям. Вона може тріснути через будівництво, як та, що на Жилянській. На площадці біля стадіону, де хочуть зводити висотку, — двадцять дерев. Їх теж знесе забудовник, — пояснює голова батьківського комітету ліцею № 128 Вікторія Кузьменко.

Нещодавно на одному із брифінгів міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко наголосив, що 2008 рік має стати початком інтенсивного будівництва в Україні спортивних майданчиків, що має поліпшити не зовсім міцне здоров’я більшості українців. Однак, схоже, у столичної влади зовсім інші плани...

КОМЕНТАР

Віктор НАУМКО, депутат Київради:

— До мене звернулися виборці, і я наразі вивчаю документи по згаданому будівництву. Днями з цього питання відбулися громадські слухання, на яких громада висловилася проти спорудження житлового будинку на шкільному стадіоні. Тому на найближчу сесію будемо готувати відповідний проект рішення, щоб відмінити попереднє рішення про будівництво. Я вважаю, що поблизу шкіл, на спортивних і дитячих майданчикам взагалі не можна будувати. Але, на жаль, за минулий рік так звана київрадівська більшість роздала чимало земельних ділянок у різних районах міста (багато з них розташовані в зелених зонах). Земельним «дерибаном» особливо відзначилося сесійне засідання, яке відбулося 1 жовтня. Тоді було роздано скільки землі, що навіть ми не знаємо всієї правди, так як депутатам-бютівцям не представили проектів рішень. Незабаром по цій сесії зберемо та оприлюднимо інформацію.

Інна БІРЮКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: