Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Юрій Башмет пояснив Володимирові Путіну, чим для нього дорогий Львів

4 жовтня, 2012 - 00:00
ФОТО РОМАНА БАЛУКА

Відомому музикантові Юрієві Башмету, який цього року переніс із Мінська до Львова IV Молодіжну музичну академію країн СНД, довелося пояснювати президентові Росії Володимирові Путіну, чому він вибрав саме це місто. Про це розповів альтист Юрій БАШМЕТ на урочистому відкритті Молодіжної академії.

«Нещодавно президент моєї країни, де наразі живу, на зустрічі запитав мене: «Чому Львів?»  

«Я пояснив йому, що мені потрібно приходити на цвинтар, де поховані мама, тато і дідусь. І, звичайно, тому, що я виріс у Львові, випив тут свій перший келих вина, вперше поцілувався з дівчиною, вперше почув на хорошій апаратурі The Beatles і вперше заробив гроші… А ще тут, у Львові, Зенон Дашак – альтист, педагог, заслужений діяч мистецтв України, ректор Львівської консерваторії, почувши, як я граю на альті, сказав, що я обов’язково стану знаменитим… Хіба це не найцінніше в моєму житті?

Коли Путін почув таку мою відповідь, то сказав дуже коротко: «Зрозуміло…».

Нагадаємо, це вже четверта Академія. Вона триватиме сім днів і відбуватиметься на базі Національної музичної академії ім. М. Лисенка, навчатимуть 42 учнів із 11 країн — Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Латвії, Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану та України. Вік студентів — 18 — 25 років. Займатимуться вони по класах фортепіано, скрипки, альта, віолончелі й вокалу. А зірковими тренерами для обранців Башмета цього разу будуть піаніст, доцент Московської консерваторії Сергій Главатських (Росія), скрипаль, доцент Московської консерваторії Сергій Едельман (Бельгія), альтист, професор Московської консерваторії Олександр Бобровський (Росія), віолончеліст, доцент Московської консерваторії Олексій Селезньов (Росія), завідувач кафедри сольного співу Академії хорового мистецтва Світлана Нестеренко (Росія) і, звичайно ж, сам маестро Башмет.

— Творчість не має кордонів, — переконаний Ю. Башмет, — і те, що пов’язує наші країни, не залежить від настроїв політиків. Єднання музикантів — це моя давня мрія, і я щасливий, що спромігся її здійснити. Проводячи Академії, ми не розраховуємо дістати результат уже, відразу... Ми працюємо на перспективу — на молодь, і це є найціннішим.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Газета: 
Рубрика: