Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Ювелірний» шедевр з риб’ячих кісточок

25 березня, 2006 - 00:00
МIНIАТЮРИ З ТОПОЛИНОГО ПУХУ ВИКЛИКАЛИ НАЙБIЛЬШЕ ЗДИВУВАННЯ ВIДВIДУВАЧIВ / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКA / «День»

У приміщенні Національної парламентської бібліотеки України з нагоди Всеукраїнського дня культури та аматорів самодіяльного мистецтва було відкрито виставку «Флористика — природи торжество».

Флористи Болдарєви — Василь Єлисейович та Зінаїда Григорівна — представили філігранні картини: портрети, пейзажі, квіти. Якщо дивитися здалеку, роботи здаються виконаними графічною технікою. Насправді ж, вони створені за допомогою звичайного тополиного пуху, наклеєного на чорний фон. Також на стенді поряд з «пуховими» картинами відвідувачі виставки зможуть побачити цікаві пейзажі з соломки та ніжні букети з сухих квітів.

Доволі незвичним видом творчості займаються дві художниці Журавські — Олена Олександрівна та Кароліна Миколаївна. Свої картини вони створюють за допомогою риб’ячих кісток, зубів, очей і зябер... Важко уявити, що саме цими засобами автори створюють надзвичайно ніжні і вишукані композиції. Це різноманітні квіти, букети, дивні орнаменти, пейзажі, викладені білими кісточками на чорному фоні, які дуже схожі на коштовні перлини.

Як розказала «Дню» майстриня Кароліна Журавська, процес народження такого «ювелірного» шедевру досить копіткий. «Спочатку кістки потрібно ретельно виварити, — каже Кароліна Миколаївна, — потім очистити за допомогою щіточки від залишків, далі покрити перламутровим лаком, а вже згодом починається виключно творчий і найприємніший процес — перетворення звичайної купки риб’ячих кісток у композицію». Викладені кістки, за допомогою звичайного клею, кріпляться на чорний фон і вони перестають бути просто кістками: тепер це — витвори мистецтва.

Усі учасники вернісажу є членами клубу «Природа і творчість», який діє у Будинку «Ветеран» (керівник і засновник — З. Болдарєва). Практично всі члени клубу пенсіонери, які у вільний час займаються творчістю. Зараз там близько 40 чоловік. Це гурт однодумців та людей, які мають здатність побачити прекрасне у буденних, звичних речах, а ще наділені талантом, щоб через свої роботи показати це прекрасне іншим. Якщо ви прийдете на виставку«Флористика — природи торжество», тоді самі переконаєтеся, що потрапили у фантастичний світ. Виставка триватиме до 29 березня.

Iнна КОЗIЙ, спеціально для «Дня»
Газета: 
Рубрика: