В Україні лише шість зоопарків мають загальнодержавний статус. Один з них — Рівненський — на початку травня відзначив 20 років з дня свого заснування. Хоча цього ювілею могло і не бути — ще кілька місяців тому сам директор закладу, Олег Павлюк, зініціював перед сесією міської ради його закриття.
Причина банальна — відсутність коштів на утримання звірів та зарплату працівникам (грошей, які зоопарк заробляє самостійно, вистачає лише на покриття третини витрат). За словами Олега Павлюка, хоча 9 грудня 1998 року указом Президента України Рівненському зоопарку і було надано загальнодержавний статус, фінансувався він і надалі з міського бюджету і не користувався при цьому жодними пільгами, окрім звільнення від сплати земельного податку (принагідно варто відзначити, що фінансування зоологічного парку — це чи не єдина стаття видатків, проти якої ніколи не заперечував жоден депутат Рівненської міськради, незалежно від ідеологічних переконань). Проте закон України «Про державний бюджет на 2002 рік» подібне витрачання бюджетних коштів кваліфікує як «нецільове використання» із відповідними санкціями. Директор зоопарку вважає, що в цьому випадку держава виставила себе у ролі хрестоматійного собаки на сіні: сама кошти не виділяє (хоча повинна) і фактично заборонила це робити органам місцевого самоврядування. От тому і запропонував пан Павлюк розпродати звірів та закрити улюблене місце відпочинку багатьох рівнян. Знаючи його як фаната своєї справи, можна стверджувати, що «культурно-розважальне тваринництво» у Рівному справді зайшли у безвихідь.
Проте депутати міської ради знайшли вихід із ситуації посередництвом прийняття муніципальної програми розвитку Рівненського зоопарку, завдяки чому виділили на його фінансування в цьому році 250 тис. гривень. Цих грошей має вистачити для того, щоб до кінця року утримувати тварин (а в експозиції представлені всі континенти Земної кулі), персонал та підтримувати в належному стані 13-гектарну територію з надзвичайно живописним ландшафтом. А от чи вдасться зоопарку за такого стану справ відсвяткувати двадцять першу річницю свого існування — питання залишається відкритим…