У п’ятницю музей імені Богдана Хмельницького в Чигирині поповнив свою експозицію десятьма офортами роботи відомого українського митця Олександра Данченка. Придбав картини (п’ять портретів гетьманів і п’ять батальних сцен, що відображають події XVII сторіччя) Фонд інтелектуальної співпраці «Україна — ХХI сторіччя», а передав їх Національному історико- культурному заповідникові голова ради фонду Богдан Губський.
Як заявив директор заповідника Василь Полтавець, незважаючи на всебічну опіку з боку уряду, колекція музею, створеного 1994 року на честь 400-річчя від дня народження гетьмана, оригінальними речами поповнюється зрідка й досі не є такою, як хотілося б. Дійсно, видовищними можна назвати лише окремі елементи експозиції: портрет Б. Хмельницького XVII сторіччя роботи невідомого майстра, 26 портретів українських гетьманів, виконані художником Данилом Нарбутом у незвичайній, по-східному театралізованій манері, гарматні ядра часів україно-турецьких конфліктів, а також фрагменти «джентльменського набору» козацтва: різноманітні люльки, кисети, бритви та інше приладдя для гоління та, звичайно ж, холодна зброя. Працівники заповідника й археологи, котрі здійснюють розкопки в околицях Чигирина, докладають усіх зусиль, щоб зали музею виглядали не так порожньо — в результаті експозиція урізноманітнилася колекцією жіночого одягу XVII сторіччя, посудом і побутовим начинням часів Гетьманщини. Свій внесок у поповнення виставки внесли навіть працівники Бориспільської митниці, котрі передали до фонду музею 186 експонатів. За словами музейних доглядачів, їх невимовно радують всі нові надходження.
На жаль, повернути в Україну оригінальні речі, пов’язані з ім’ям гетьмана, не так просто, зазначив Б. Губський. У даний момент Україна володіє лише шапкою Хмельницького. Золотий хрест полководця в 20—30-х роках було вивезено з Києво-Печерської лаври під виглядом збирання коштів для тих, хто голодує. Булава гетьмана нині прикрашає варшавський Музей війська польського. Що стосується найважливішого атрибута гетьманської влади — прапора Хмельницького — побачити його можна у Військовому музеї Стокгольма, щоправда, з особистого дозволу шведської королеви.