У Севастополі - нова НП, цього разу медична: за рік віл-інфікованих у місті стало майже в 10 разів більше. Цифри вражають: в усьому Києві снідоносіїв 175, а в Севастополі, де проживає тільки 400 тисяч осіб, за даними "Інтерфаксу", - 113, (разом із тими, чий діагноз уточнюють). У чому ж річ? Синдром "південного" міста?
У Головному міському управлінні охорони здоров'я Севастополя ніяк не прокоментували ситуацію. Одна добре поінформована особа повідомила також, що й у міськадміністрації вельми прохолодне ставлення до цієї проблеми. А співробітник Міністерства охорони здоров'я, котрий побажав залишитися невідомим, сказав приблизно так: "А чому вас цікавить саме Севастополь? За рік в Україні віл-інфікованих стало більше вже у 28 разів". Згодом цю цифру ніхто не підтвердив. Згідно з офіційною статистикою Міністерства охорони здоров'я за 6 місяців цього року віл-інфікованих в Україні побільшало на 57%. Невже такий стрибок від 1,5 разу до 28-ми стався за місяць? Очевидно тут непорозуміння, але пояснити його не квапилися. Виконуюча обов'язки голови Національного комітету з питань профілактики наркоманії та захворювання на СНІД Ірина Кириченко в наданні інформації з цього питання кореспондентові "Дня" відмовила.
Національний комітет з питань профілактики наркоманії та захворювання на СНІД виділяє севастопольським лікарням лише кошти на обстеження наркоманів. А розв'язувати проблеми СНІДу в Севастополі ніхто не поспішає. Начальник Головного управління лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України Любов Кащук сказала, що вона не володіє ситуацією.
Інфекціоніст міської лікарні №8 Людмила Тимченко зазначила, що кількість віл-інфікованих у місті збільшуватиметься й далі в геометричній прогресії. Це прогнозована ситуація, звичайний "повзучий процес".
- На жаль стабілізувати ситуацію ще довго не вдасться, - констатувала Людмила Валентинівна. - 90% інфікованих - наркомани. Тож тепер ми намагаємося, як це не дивно звучить, прищепити "культуру" вживання наркотиків. Що це дасть? Важко сказати. Адже не в усіх наркоманів є гроші на власний шприц".
Заступник головного санітарного лікаря України Анатолій Падченко відзначив: зростання захворюваності на СНІД, особливо у великих містах, промислових центрах - загальна тенденція в Україні. Так у Дніпропетровську за такий самий період, кількість носіїв СНІДу збільшилась у 15,7 разу (з 47 до 536), у Києві - майже в 10 разів (з 18 до 175). "Але такої кількості як у деяких містах Росії в нас поки що не спостерігається, - сказав Анатолій Падченко. - Ми дуже занепокоєні ситуацією, що склалася, особливо серед ін'єкційних наркоманів. Адже саме серед них багато снідоносіїв. Ілюзій немає. Ситуація складна". Анатолій Падченко порівняв боротьбу з наркоманією з зусиллями Дон-Кіхота, якщо розглядати її з точки зору ефективності.