Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

За лаштунками «електоральної активності» Горлівки

2 листопада, 2014 - 18:11
За лаштунками «електоральної активності» Горлівки
Фото Reuters

Сьогодні ситуація в Горлівці нагадує ту, яка була під час «референдуму» 11 травня. Зовнішня картинка цілком підтверджує очікування ляльководів «ДНР»: народ вибудовується в довгі черги до виборчих урн. Але що за лаштунками такої «електоральної активності»? 

«Виборчих дільниць» відкрито в три рази менше, ніж передбачено українським законодавством для міста, в якому живе понад 250 000 осіб: 43 з 138. Народу в Горлівці зараз, за найскромнішими підрахунками, майже на третину менше, ніж прописано - не більше 180 тисяч. Право голосу мають близько 150 000 з них. Тобто на кожну відкриту дільницю припадає приблизно по 3000 виборців. 

Списків немає. Кожного, хто прийшов, записують вручну - ім'я, адреса, паспорт. Голосувати можна з 16 років. На дільницях ніхто особливо не морочиться з пропискою і тому - можна проголосувати хоч на всіх по черзі. 

Є ділбниці, на яких близько 11.00 були черги чоловік по сто (СШ №40, наприклад). Але є й такі, на яких у той же самий час ніяких черг: голосують по три-п'ять осіб одночасно і ніякого ажіотажу. Голосують в основному люди похилого віку - 50 і старше. «Бабульки йдуть потоком», - повідомляє очевидець. Молодь є - але зовсім небагато. 

Природно, народ користується можливістю і спілкується. Пліток і здивувань маса. Ніхто не розуміє, за кого голосують в «парламент», бо в «бюлетені» - тільки незрозумілі назви невідомих «політичних» сил. Голосуючі стурбовані долею Ігоря Безлера, ображаються на «владу», що не повідомляє народу, хто тепер «рулить» у Горлівці і що у них тепер якийсь нікому невідомий новий «комбриг». 

В паніці і залишки колишнього керівництва Горлівки. Ні, не ті, хто зараз насправді біля керма, а ті, хто, так би мовити, автоматично поряд: частина депутатів і довоєнних чиновників. Усі вважають, що відхід з Горлівки Безлера загрожує місту серйозними проблемами, тому що Біс, так чи інакше, хоч вигляд робив, що дбав про щось і з ним «можна було розмовляти». Що збирається робити той, хто тепер замість нього «головний» - не знає ніхто, але інтуїтивно люди розуміють, що гірше може бути завжди. 

З приводу Біса паніка і в горлівських проросійських соцмережах. Люди дедалі частіше висловлюють розчарування, роздратування, нерозуміння того, що відбувається і «за кого їх тримають». Дедалі частіше запитують: коли будуть пенсії і зарплати, соцвиплати і можливість знайти роботу. У адмінів, як правило, відповідь одна: війна, «терпіть заради світлого майбутнього». І ще - йдіть на вибори і тим самим це «світле майбутнє» наближайте. 

І ось народ прийшов на «вибори»... 

 ...У Горлівці біля виборчих дільниць нікого і нічим не підгодовують. Принаймні - не підгодовували до трьох годин дня. Подекуди на ділянках грала музика. Але все одно, після трьох потік людей помітно скоротився. «Влада» «ДНР» вирішила продовжити голосування до 21.00, але хто ж при своєму розумі буде шастати темним містом, набитому неадекватними людьми зі зброєю... 

Тим більше, що частина цих людей зі зброєю теж вже не розуміють, що і чому відбувається. Як сказав якийсь «Похмурий», Сергій Петровський, який називає себе генерал-майором «ДНР», «заступником міністра оборони з розвідки»: «... Дивіться ширше, ситуація не виняткова, набуває масовості. ... Сьогодні весь особовий склад розвідуправління зняли з продовольчого забезпечення повністю. Живіть, як хочете, але якщо укри попруть - дамо і БК, і тушонку. Втомився... Очевидно і мені недовго залишилося борсатися - перший генерал ДНР і останній з могікан, однак... »

Ось і Біс, схоже, втомився, або його ввічливо «втомили». Не порадившись з народом, який так хоче «правди і справедливості в нашій маленькій і такий рідній республіц ...» Чому цей наївний народ якось зовсім не радий. 

І от питання: чи замисляться «громадяни ДНР» про свою долю всерйоз? 

Не знаю. 

В день «виборів» ця задума особливо не спостерігається... 

Костянтин Кузьменко, Горлівка, 2 листопада
Рубрика: