Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

За старовинну ялинкову іграшку — квиток на виставку

Дніпропетровські музейники формують нову експозицію з подарунків відвідувачів
18 грудня, 2013 - 11:58
ФОТО НАДАНО ДЕРЖАВНИМ МУЗЕЄМ ІГРАШКИ

Дніпропетровські музейники відкрили пункт збору старих ялинкових іграшок. Для того, щоб стимулювати активність громадян, за кожну раритетну іграшку дають квиток до історичного музею. Як повідомила на прес-конференції старший науковий співробітник Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького Алла Москалець, акція триватиме до 30 січня. Паралельно в одному із залів музею відкрили виставку старовинних ялинкових іграшок. На виставці представлено близько 300 експонатів.

«Ми проводимо акцію «Подаруй музею іграшку». Відвідувачі приносять старі ялинкові прикраси, а натомість отримують безкоштовний квиток до музею для всієї сім’ї. Люди охоче на неї відгукнулися, і нині у нас вже три вітрини з найкрасивішими і цікавішими іграшками. Таку виставку ми відкриваємо вже не перший рік — у нашому музеї вона стала традиційною. У майбутньому ми плануємо зробити вісім вітрин з іграшками, які приносять мешканці міста», — розповіла А. Москалець. За її словами, красиві ялинкові іграшки десятиліттями зберігають сім’ї дніпропетровців і передають із покоління в покоління. Найстаріші іграшки належать до періоду — кінець позаминулого століття.

«Добре, коли в такої іграшки є ще й якась своя цікава історія, ми її записуємо, щоб потім все це могли прочитати відвідувачі. У нас є багато іграшок, які датовано початком 1950-х або 1960-х років. Але торік нам принесли три іграшки ще довоєнного періоду, які можна датувати приблизно кінцем 1930-х років. Це — величезний жолудь, годинник і дубовий аркуш. Вони приголомшують своєю величиною — близько 20 см у діаметрі. Крім того, такі прикраси дуже важкі та суцільнолиті. Є іграшки з вати, які люди робили своїми руками. Кумедні ялинкові прикраси у вигляді ламп, чайників, футбольних м’ячів тощо», — розповідає Алла Москалець. Крім того, у колекції музею з’явився лебідь з вати, який випущено в Германії у 1930—1940 роки. Найімовірніше, він з’явився в Дніпропетровську в роки війни, або його було привезено з окупованої Німеччини.

В історичному музеї в передсвяткові дні також триватиме виставка дитячих малюнків. Вона стала підсумком великого конкурсу, який проводили у Дніпропетровській художній школі №2. На цій виставці представлено найкращі два десятки робіт, що присвячено Новому року, які стануть прекрасним доповненням до виставки старовинних ялинкових іграшок.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ
Газета: 
Рубрика: