Дніпропетровські музейники відкрили пункт збору старих ялинкових іграшок. Для того, щоб стимулювати активність громадян, за кожну раритетну іграшку дають квиток до історичного музею. Як повідомила на прес-конференції старший науковий співробітник Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького Алла Москалець, акція триватиме до 30 січня. Паралельно в одному із залів музею відкрили виставку старовинних ялинкових іграшок. На виставці представлено близько 300 експонатів.
«Ми проводимо акцію «Подаруй музею іграшку». Відвідувачі приносять старі ялинкові прикраси, а натомість отримують безкоштовний квиток до музею для всієї сім’ї. Люди охоче на неї відгукнулися, і нині у нас вже три вітрини з найкрасивішими і цікавішими іграшками. Таку виставку ми відкриваємо вже не перший рік — у нашому музеї вона стала традиційною. У майбутньому ми плануємо зробити вісім вітрин з іграшками, які приносять мешканці міста», — розповіла А. Москалець. За її словами, красиві ялинкові іграшки десятиліттями зберігають сім’ї дніпропетровців і передають із покоління в покоління. Найстаріші іграшки належать до періоду — кінець позаминулого століття.
«Добре, коли в такої іграшки є ще й якась своя цікава історія, ми її записуємо, щоб потім все це могли прочитати відвідувачі. У нас є багато іграшок, які датовано початком 1950-х або 1960-х років. Але торік нам принесли три іграшки ще довоєнного періоду, які можна датувати приблизно кінцем 1930-х років. Це — величезний жолудь, годинник і дубовий аркуш. Вони приголомшують своєю величиною — близько 20 см у діаметрі. Крім того, такі прикраси дуже важкі та суцільнолиті. Є іграшки з вати, які люди робили своїми руками. Кумедні ялинкові прикраси у вигляді ламп, чайників, футбольних м’ячів тощо», — розповідає Алла Москалець. Крім того, у колекції музею з’явився лебідь з вати, який випущено в Германії у 1930—1940 роки. Найімовірніше, він з’явився в Дніпропетровську в роки війни, або його було привезено з окупованої Німеччини.
В історичному музеї в передсвяткові дні також триватиме виставка дитячих малюнків. Вона стала підсумком великого конкурсу, який проводили у Дніпропетровській художній школі №2. На цій виставці представлено найкращі два десятки робіт, що присвячено Новому року, які стануть прекрасним доповненням до виставки старовинних ялинкових іграшок.