Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Зацікавити здоров’ям

Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту підготувало програму розвитку фізкультури і спорту в Україні на 2013 —2017 роки. Її мета — щоб 85% українців займалися фізкультурою. Зараз таких — 13%...
29 листопада, 2013 - 11:21
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

«День» уже писав про те, що Кабінет Міністрів затвердив Стратегію молодіжної політики на період до 2020 року. Днями Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту підготувало ще одну державну програму, спрямовану на  відродження в Україні масового спорту.

Сьогодні лише кожен п’ятий школяр та кожен десятий студент мають достатній рівень рухової активності. Це — один із найнижчих показників у Європі. Водночас 60% українських школярів неспроможні виконати вимоги загальноєвропейських тестів фізичної підготовки «Єврофіт». З віком рухова активність учнівської молоді знижується.

Загалом залежно від віку та місця навчання майже 76% молоді віддають перевагу пасивним формам проведення дозвілля (перед телевізором або за комп’ютером). Серед молоді віком від 18 до 24 років більше половини мають незадовільну фізичну підготовку.

За інформацією Програми розвитку ООН, сьогодні лише 40% українців визнають важливість формування та поширення в суспільстві стандартів здорового способу життя. При цьому частка його прихильників є обернено пропорційною віку: 46% — серед молоді до 25 років, 37% — серед осіб 25 — 34 років, 39% — серед 35 —45-річних і 30% — серед старших 45 років. При цьому важливістю формування здорового способу життя більше переймаються чоловіки, ніж жінки (50% та 34% відповідно).

За статистикою, регулярно спортом в Україні займається 13% громадян (у 2010 році — 10,5%). Тому тенденцію щодо поширення фізичної культури потрібно підтримати.

Сергій ГЛУЩЕНКО, перший заступник міністра сім’ї, молоді та спорту України:

— Ми щойно захистили у першому читанні програму розвитку фізкультури та спорту Україні на 2013 — 2017 роки. Вона створювалася непросто. Також вона проходила складний захист у парламентському комітеті з такої причини: вперше за всю історію незалежної України вона не декларативна, а наповнена конкретикою. Ми пропонуємо конкретні дії та кроки з відновлення спортивної інфраструктури, створення моди на спорт, мотивації дітей та батьків, а також тренерів. Ми закладали значні кошти, але через те, що зараз відбувається з грошима в Україні, дуже складно було проходити узгодження з Мінфіном та Мінекономіки. Однак ми це зробили. А от що буде у Верховній Раді — а ми намагаємося провести програму як закон — важко сказати. У програмі є кілька блоків. Наприклад, перший відповідає за те, де займатися фізкультурою і спортом. Одна з ініціатив — відновити майданчики навколо шкіл та у дворах. Модель фінансування буде спільною: держава, місцева влада і бізнес. Так, наприклад, 500 доступних майданчиків біля шкіл, дворів ми пропонуємо покрити якісною штучною травою. Один такий майданчик коштує 500 тисяч гривень. Якщо ми побачимо серйозність наміру влади й бізнесу облаштувати його, тоді надамо 50% коштів.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: