Учора Президент України Віктор Ющенко представив колективу Генпрокуратури його нового керівника Олександра Медведька. Офіційна частина традиційно складалася з побажань Президента й обіцянок новопризначеного. Так, Віктор Ющенко, вже вкотре вживши вислів «дорожна карта», визначив головними завданнями Генпрокуратури розслідування резонансних справ — зокрема, йшлося про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе й організацію масштабної фальсифікації на президентських виборах минулого року. За словами В. Ющенка, сьогодні в Україні доведене 1200 кримінальних справ за фактами фальсифікації виборів. При цьому, за словами Президента, до кримінальної відповідальності залучено вчителів, медиків і бібліотекарів, але жодного із організаторів фальсифікацій досі не покарано.
Говорячи про розслідування вбивств Георгія Гонгадзе й Ігоря Александрова, В. Ющенко заявив співробітникам Генпрокуратури, що «це справи, на які поставлена честь вашого мундира». Крім того, В. Ющенко закликав нового генерального прокурора поставити крапку в справі з його отруєнням. А також рекомендував новому керівнику ГПУ виробити позицію прокуратури з питання про незаконне прослуховування громадян. За словами Президента, сьогодні 7,5 тис. громадян України прослуховуються органами МВС і понад 3 тис. громадян — органами СБУ. В. Ющенко відзначив, що це більше, ніж в 10 країнах Європи, разом узятих.
Президент також заявив, що, згідно з соцопитуванням, лише 4% українського населення повністю довіряє Генпрокуратурі, а не довіряє — 28%. На його думку, новий генпрокурор повинен зробити все необхідне для відновлення довіри народу.
Олександр Медведько, звичайно ж, все це пообіцяв Президенту. Він заявив, що «через певний проміжок часу довіра до прокуратури стане значно вищою». І що тепер для Генеральної прокуратури актуальною буде кожна справа. Він повідомив, що найближчими днями планує провести зустріч із керівниками правоохоронних органів, щоб обговорити першочергові кроки з розслідування резонансних справ.
За іронією долі, в цей же час попередник А. Медведько екс-генпрокурор Святослав Піскун у Печерському районному суді намагався повернути собі крісло. Щоправда, крапку в цьому питанні вчора поставити так і не вдалося, оскільки суд оголосив перерву в слуханні до 18 листопада. Основним аргументом представників екс- генпрокурора, які намагаються довести незаконність його звільнення, було те, що, згідно з Конституцією та законами України, генпрокурор може бути звільнений лише внаслідок вираження йому недовіри Верховною Радою в зв’язку з виявленими недоліками в роботі. Міністр юстиції Сергій Головатий, який представляє в суді інтереси Президента, у свою чергу акцентував увагу на тому, що посада генпрокурора є політичною й на неї не розповсюджується дія статті Конституції про право на працю. І що указ Президента про звільнення генпрокурора належить до сфери конституційного, а не адміністративного права, тому питання про його законність повинне розглядатися в Конституційному Суді.
Сам екс-генпрокурор повідомив, що його адвокати ознайомили його з указами про звільнення попередніх генпрокурорів, у яких вказано підстави для звільнення, в той час як в указі про звільнення самого С. Піскуна таких підстав не було. А Президент, виступаючи вчора перед колишніми колегами С. Піскуна, заявив про те, що його було звільнено «за неефективну роботу».
У інтерв’ю журналістам напередодні судового засідання С. Піскун привітав призначення на посаду Олександра Медведька, висловивши думку, що з останнім Генпрокуратура «в хороших, надійних руках». Водночас, С. Піскун заявив, що не заспокоїться, поки у справі про своє звільнення не дійде до Верховного Суду.