У неділю в Мукачевому (Закарпаття) — вибори мера. У передвиборній кампанії беруть участь п’ятеро претендентів, а реальні шанси на перемогу мають двоє — Ернест Нусер, заступник голови облради, і Василь Петьовка, підприємець. Представник влади Е. Нусер має намір пред’явити виборцям свої реальні досягнення. Одним із них Е. Нусер вважає роботу з залучення у Закарпаття іноземних інвестицій.
Географічне розташування Закарпаття фактично зобов’язує область до співпраці з чотирма прикордонними європейськими державами. Зовнішньоекономічний аспект став одним із найважливіших пріоритетів Концепції постійного розвитку області, прийнятої депутатами Закарпатського обласної ради в жовтні минулого року. Документ також визначив орієнтири і пріоритети розвитку промисловості, рекреаційно-туристичного, агропромислового і лісопромислового комплексів, формування земельних відносин, енергозабезпечення й енергозбереження, виробничої і соціальної інфраструктури.
Ернест Нусер, заступник голови облради, — один із тих, хто активно працює у зовнішньоекономічному напрямі. Він не новачок у цій справі: налагодженням зв’язків із зарубіжними партнерами, розвитком відносин області із закордоном Нусер займається вже багато років. Ернест Ернестович — керівник міжобласного комітету канадсько-українських законодавчих і міжурядових проектів, заступник уповноваженого прем’єр-міністра України з питань розвитку прикордонних територій України й Угорщини, член Ради Карпатського єврорегіону.
Депутатом обласної ради Нусера обрали жителі Мукачевого. До речі, це місто належить до «передовиків» розвитку міжнародних зв’язків у Закарпатті.
«Сьогодні точне визначення — не «пошук нових шляхів», а вдосконалення, поглиблення і розвиток тих пріоритетних економічних зв’язків і традицій, які було встановлено протягом останніх років», — говорить Нусер.
Головне, за його словами, — це покращання інвестиційного клімату, розвиток Вільної економічної зони (ВЕЗ) «Закарпаття».
Нусер зазначає, що в області нині працюють 395 підприємств з участю іноземного капіталу, на яких трудяться понад 22 тис. чол. Тільки з початку цього року в Закарпаття надійшло прямих іноземних інвестицій більш ніж на $7,5 млн. — це в 3,1 разу перевищує торішні показники. Підприємства ВЕЗ виготовили майже третину всієї промислової продукції регіону.
При цьому Нусер переконаний, що можливості області набагато вищі. «Нарощують темпи виробництва продукції на тих підприємствах ВЕЗ, які вже діють, передбачається введення в експлуатацію нових виробничих потужностей в Ужгороді, Мукачевому й інших точках зони. Це дасть можливість уже до кінця наступного року створити близько 10 тисяч робочих місць, щорічно вносити додатково до бюджету 100 мільйонів гривень», — говорить заступник голови облради. На його думку, на тлі невтішної картини, що склалася з діяльністю ВЕЗ в Україні, закарпатські результати — більш ніж позитивні.
«Мені приємно, — гордо говорить Ернест Ернестович, — що я був одним з ініціаторів встановлення дружніх зв’язків Закарпаття з округом Обер-Франкен (ФРН), якi реалізованi в угоді двосторонньої партнерської співпраці між обласною радою й окружними зборами наших регіонів. Це партнерство на міжнародній конференції з питань муніципальної співпраці Баварії і Східної Європи, яка відбулася у жовтні минулого року в місті Ерлангене в Німеччині, визнали найрезультативнішим».
Партнерство не обмежується лише економікою. Інтенсивно розвиваються культурні і спортивні відносини Закарпаття з Німеччиною й Австрією, де вже побували і юні музиканти, і студенти з гуманітарно-педагогічного коледжу, і учні першої дитячої школи мистецтв імені Степана Мартона, і футболісти клубу «Іскра». Все це — за безпосередньої участі Ернеста Нусера.
«Закарпатській області, — говорить заступник голови облради, — сам Бог велів жити і працювати у тісній співдружності з сусідніми країнами. Геополітичне положення краю просто зобов’язує до багатостороннього спвіробітництва».