Із приводу відмінностей СДС від інших українських партій, які заявляють про свою соціал-демократичну платформу, глава СДС Сергій Пересунько зазначив, що СДС із моменту утворення чітко заявив про свою опозицію сьогоднішньої влади. «Ми виступаємо за різні форми власності, але проти продажу промислової землі (землі, яка використовується під сільськогосподарські угіддя). Водночас СДС не заперечує проти продажу у приватну власність землі під промисловими об'єктами та будівлями. У програмних положеннях СДС передбачено безкоштовну середню й вищу освіту, розвиток за державної підтримки страхової медицини. З метою подальшого розвитку парламентаризму СДС виступає за створення двопалатного парламенту. Сьогодні СДС нараховує 48 тисяч членів і має організації в усіх обласних і 320 районних центрах України».
Філософ Мирослав Попович зазначив, що соціал-демократичні ідеї властиві українському менталітету. Водночас він підкреслив, що читаючи програмну статтю одного з лідерів СДПУ(о) пана Зінченка, не знайшов там двох важливих слів: бідність і найманий труд. «Адже соціал-демократія як політична течія виникла саме для того, щоб якось допомогти бідним. Тому я підтримую Сергія Пересунька, котрий заявив: «Ми не можемо бути спокійними, коли існує такий масив бідності», — зазначив М.Попович.
СДС заявив про свою підтримку на президентських виборах Євгена Марчука, з котрим українські соціал-демократи пов'язують надію на проведення економічних і соціальних перетворень в Україні.