У вівторок увечері з’явилася слабка надія, що Юлії Тимошенко вдасться уникнути реального терміну. Віктор Янукович подав до Ради свій проект «Про гуманізацію відповідальності за правопорушення у сфері економічної діяльності».
Але коли вчора на сайті парламенту з’явився текст проекту, то виявилося, що законопроект № 9221 Юлії Тимошенко ніяк не допоможе. Положення щодо змін статті 365 Кримінального кодексу (перевищення влади або службових повноважень, що спричиняє тяжкі наслідки) в тексті законопроекту відсутні.
Хоч би як там було, процес над Тимошенко вийшов на фінішну пряму — тривають дебати. У вівторок усі чекали якогось перелому в процесі, але дива не сталося. Кирєєв проігнорував прохання захисту повернутися на стадію слідства.
«Просимо суд визнати Тимошенко Юлію Володимирівну винною, з урахуванням суспільної небезпеки й тягаря, просимо призначити покарання у вигляді позбавлення волі на сім років», — виголосила свій вердикт прокурор Лілія Фролова.
Для «Нафтогазу», представник якого виступав учора, провина Тимошенко вже доведена. Він нагадав, що екс-прем’єру інкримінують завдання збитків державі Україна на суму понад 1,5 мільярда гривень.
У свою чергу, захист уже вкотре просить суд виправдати й відпустити Тимошенко. Адвокат Юрій Сухов під час дебатів підкреслив, що звинувачення не довело цілей скоєння злочину, мотивів, прямого наміру, а також причинно-наслідкового зв’язку між діями екс-прем’єра з видачі директив НАК «Нафтогаз України» та наслідками, зазначеними звинуваченням. Коли цей матеріал готувався до друку, свою промову розпочав другий адвокат Олександр Плахотнюк.
Тим часом, європейські захисники Тимошенко теж взялися до активних дій. Учора стало відомо, що в рамках саміту «Східного партнерства» канцлер Німеччини Ангела Меркель має намір обговорити з Віктором Януковичем перебіг судового процесу над Тимошенко. Про це повідомив Укрінформ з посиланням на джерела в німецьких урядових колах. «Під час зустрічі з українським Президентом у Варшаві Ангела Меркель хоче дати зрозуміти, що подальше зближення Києва з ЄС безпосередньо залежить від дотримання принципів правової держави, — зазначив співбесідник. — Я не можу собі уявити, що угода (про асоціацію між Україною та ЄС) зможе успішно пройти процес ратифікації в європейських парламентах, якщо, наприклад, Тимошенко засудять».
Проте більшість експертів роблять песимістичні прогнози.
— Сім років — це мінімальна санкція у тій частині статті, яку безпосередньо висунули Тимошенко. Це означає, що вони не готові йти назад, — міркує в розмові з «Днем» безпартійний депутат Тарас Чорновіл. — На мій погляд, ми найближчим часом почуємо реальний вирок. А у тій статті, яку вони визначають для Тимошенко, умовний термін не передбачено. Мені здається, головна інтрига перенесеться на апеляцію. Після тих кроків, на які вони вже пішли, я зворотного ходу не уявляю.