Генеральна прокуратура спільно з прокуратурою Криму проведе експертизу рішення Верховної Ради АРК про оголошення урочища «Тиха бухта» пам’ятником природи місцевого значення, — повідомив генеральний прокурор України Святослав Піскун позавчора в Сімферополі після засідання круглого столу, де було розглянуто цю проблему. Як повідомляє прес-служба кримського уряду, під час дискусії досягнуто значного прогресу у вирішенні питань про виділення землі репатріантам. Генеральний прокурор України відзначив, що в даний час ситуація, що склалася в Криму, не є критичною. При цьому Святослав Піскун підкреслив, що всі питання, які стосуються виділення землі, можуть вирішуватися тільки правовими способами. У зв’язку з цим генеральний прокурор доручив голові прокуратури автономії провести особисті бесіди з кожним учасником самозахоплення земель у Криму і вручити їм прокурорські розпорядження про неприпустимість порушення законодавства. У разі подальших протиправних дій громадян, яким вручено розпорядження, вони притягуватимуться до кримінальної відповідальності.
Генеральний прокурор України також дав доручення протягом 3—4 тижнів провести перевірку законності присвоєння Тихій бухті статусу заповідника. Цю експертизу буде проведено в рамках розслідування кримінальної справи. На період її проведення і представники кримських татар, і представники правоохоронних органів залишать Тиху бухту. Після висновку експертизи буде винесено остаточне рішення щодо подальшої долі даної території Криму, відбудеться спільне засідання Генеральної прокуратури України та керівництва Криму, в ході якого буде прийнято рішення про подальшу долю Тихої бухти.
На даний момент прокуратура Криму розслідує порядку 10 тикримінальних справ за фактами незаконного виділення землі в Криму, повідомив Святослав Піскун. Він відзначив, що за однією з цих кримінальних справ затримано колишнього голову республіканського комітету з питань земельних ресурсів АРК Євгена Жагорникова. Він також повідомив, що в ході розслідування кримінальних справ за фактами незаконного виділення землі прокуратура АРК допитує кілька колишніх членів Ради міністрів Криму, в тому числі екс-прем’єра Сергія Куніцина. А всього за 6 місяців поточного року органами Прокуратури Криму порушено 62 кримінальні справи за фактами порушень природоохоронного законодавства, 11 з них уже направлено до суду. 16 кримінальних справ порушено в січні—червні прокурорами Криму за фактами порушення законодавства про охорону земельних ресурсів. За півроку задоволено 766 прокурорських протестів на незаконні рішення у сфері охорони природи, прийняті органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Крім того, кримські прокурори направили керівникам підприємств, контролюючим відомствам та органам місцевої влади 160 розпоряджень і подань про усунення виявлених порушень природоохоронного законодавства. За допущені порушення до відповідальності притягнуто 398 посадових осіб.
У цілому ж в Україні має бути створена законодавча база, яка регулюватиме питання виділення землі раніше депортованим громадянам, — сказав Генеральний прокурор України Святослав Піскун на брифінгу в Сімферополі. Генпрокурор повідомив, що збирається зустрітися з Президентом України Віктором Ющенком для обговорення цієї ініціативи.