"Закон "Про оподаткування прибутку підприємств" повністю змінить модель фондового ринку, що призведе до фатальних наслідків для операторів ринку цінних паперів", - заявила на останньому круглому столі у Світовому банку заступник голови комісії ВР з економічної політики й управління народним господарством Олександра Кужель.
Норма закону, яка регламентує збір податків по-новому, коли об'єктом оподаткування вважають різницю між відкоригованими валовими доходами-витратами й амортизаційними відрахуваннями, на думку О. Кужель, цілком неприйнятна в діяльності фондового ринку. До того ж, вважає заступник голови комісії, новий закон заважає роботі інвестиційних фондів і компаній.
Кошти спільного інвестування, залучені розміщенням акцій і сертифікатів, офіційно начебто звільняють від оподаткування, але мусять бути виконані дві умови: кожний із засновників і пов'язані з ним особи володітимуть не більше ніж 10% акцій статутного фонду і не менше ніж 90% річного доходу розподілятимуть поміж акціонерами.
О. Кужель вважає ці умови такими, які неможливо виконати. Велика загроза для фондового ринку криється також і в "цікавому" трактуванні операції "витрати". Наприклад, за словами О. Кужель, гроші, які витрачено на купівлю акцій безпосередньо в емітента, не є витратами і згідно з новим законом підлягають 30-відсотковому оподаткуванню.
У той же час віце-прем'єр-міністр Сергій Тигіпко, який покликаний піклуватися про здоров'я економіки в цілому, включаючи фондовий ринок, на львівському форумі "Економіка в діалозі" виявив оптимізм. Як повідомляє кореспондент "Дня" Павло БУК, віце-прем'єр офіційно припускає, що в тексті нового закону можливі лише невеликі поправки - такий собі косметичний ремонтик. В основному ж С. Тигіпко задоволений законом. І вважає, що подібне мають відчувати всі "ощасливлені" підприємці. Адже закон, на думку віце-прем'єра, значно знижує податковий прес.