Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Завод без печатки

Столичні підприємства потерпають від «нападів»
2 серпня, 2005 - 00:00
РОБІТНИКИ ЗАВОДУ В ОЧІКУВАННІ ЧЕРГОВОГО ОЗБРОЄНОГО НАПАДУ / ФОТО OЛЕКСАНДРА КОСАРЄВА / «День»

Учора Печерський суд продовжив термін утримання під вартою генерального директора колективного підприємства «Київтрактородеталь» Геннадія Гершмана ще на два місяці.

Причина арешту — обвинувачення слідчого Генпрокуратури України. Гершману iнкримiнували незаконнiсть продажу спорткомплексу «Металіст», що був на балансі підприємства. Проте, як розповіли кореспондентові «Дня» на заводі, об’єкт був проданий не тільки не нижче балансової вартості, але й у відповідності з актами оцінки, зробленими незалежними оцінювачами.

«Питання тоді стояло руба: або продавати комплекс, або скорочувати робітників, зменшувати зарплату. І директор прийняв єдино правильне рішення, завод скинув баласт», — говорить майстер цеху №6 Василь Шереверя.

Сьогодні на «Київтрактородеталі» немає заборгованості із зарплати, стабільно йдуть відрахування до бюджету, є міжнародні контракти. І робітники впевнені, що де-факто можна зробити банкрутом одного з найбільших у СНД виробників моторокомплектів і запасних частин до авто- та агротехніки можна лише заради заводської території. Завод бомбардують перевірками прокуратури, ДПАУ, УБОЗ, УБЕЗ та інших компетентних органів. А потім переходять до штурму.

15 липня якісь люди, маючи на руках незаконне рішення Цюрупінського суду про звільнення з посади Гершмана й ігноруючи розпорядження виконавчої служби Солом’янського району, самовільно блокують. Зламують замки, захоплюють кабінет гендиректора, а також печатку, штампи й усю службову документацію. Владою, даною цюрупинськими служителями Феміди і всупереч статуту колективного підприємства, їхній «ватажок», «замдиректора підприємства з економічних питань Олег Дворник проголошує себе виконуючим обов’язки директора». (Про це йдеться в листі трудового колективу заводу до генерального прокурора України Святослава Пiскуна). Але колектив із цим не згоден. Рада підприємства висловлює Дворнику недовіру й виводить зі свого складу, а в прокуратурі Солом’янського району проти нього порушують кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем і викрадення печатки. Після цього екс-в.о. відключає домашній телефон і практично зникає. Поговорити з ним кореспонденту «Дня» не вдалося. (Дати його мобільний телефон батьки, з якими говорив «День», звісно, відмовилися).

Проте повернімося до підприємства. Рівно через тиждень після викрадення печатки директора «Київтрактородеталі» Гершмана із санкції заступника генерального прокурора України Віктора Шокіна арештували люди в камуфляжі, масках і з автоматами. Обурений трудовий колектив почав пікетувати Секретарiат Президента й Кабмін. Приблизно п’ятдесят людей, озброївшись дерев’яними щитами й транспарантами, зайняли кругову оборону на прохідній. Минулої п’ятниці знову очікувалося «маски-шоу». Поки обійшлося. Але без печатки підприємство просто не може працювати. На межі зриву міжнародні контракти. Дві тисячі заводчан ризикують залишитися без роботи.

До речі, подібні корпоративні конфлікти зі збройним захопленням підприємств останнім часом у столиці не рідкість. Згадаймо хоча б взуттєву фабрику «Київ». Причина конфлікту та сама — земля в столиці. Хто наступний? Віце-прем’єр-міністр Анатолій Кінах доручив Фонду держмайна та Мінпромполітіки розібратися. Розбираються. А тим часом завод на межі зупинки.

Марина БРИКИМОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: