Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Земельне доповнення

27 листопада, 2001 - 00:00

«Найближчим часом партія СДПУ(о) подасть на розгляд парламенту ряд законів, котрі повинні стати логічним доповненням прийнятого нещодавно Земельного кодексу», — заявив у п’ятницю на прес-конференції голова Сквирської районної адміністрації, перший заступник обласного комітету СДПУ(о) Василь Галюк. Першочерговими до розгляду він назвав законопроекти «Про реєстрацію прав на землю», «Про державний земельний кадастр», «Про оцінку земельних ділянок», «Про іпотеку земель сільськогосподарського призначення» і т. ін.

Прийняття самого Земельного кодексу і рішучий протест проти його затвердження «аграрної Конституції» лівих сил українського парламенту В. Галюк назвав «більше політичним, аніж економічним рішенням». Водночас, за його словами, ліві сили, очевидно, недооцінюють хазяйновитість «наших селян, які зовсім не поспішають розлучатися із землею». На сьогоднішній день більше 11 млн. громадян України вже приватизували свої земельні ділянки.

«Світовий досвід переконливо показує, що без права власності на землю неможливе ефективне ведення сільського господарства», — говорить доцент Національного аграрного університету Станіслав Сушко, — «наша країна має 25% усіх чорноземів світу, найбагатші землі і... найнижчі урожаї». На його думку, одна з основних причин цього — застаріла технологія і низький рівень механізації обробки землі, котрі є прямим наслідком відсутності ринкового стимулювання у розвитку АПК. У зв’язку з цим С. Сушко відзначив, що «прийняття Земельного кодексу — не панацея для лікування існуючих проблем, а лише черговий крок на шляху реформування АПК».

В’ячеслав ДАРПІНЯНЦ, «День»
Газета: 
Рубрика: