Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Земельне питання

Харьків’яни скаржаться генпрокурору на міську владу
28 листопада, 2007 - 00:00

Протягом кількох днів, починаючи з 27 листопада, під стінами Генпрокуратури в Києві проходить мітинг представників Харківської організації БЮТ «Зупинимо свавілля Добкіна і Кернеса в Харкові! Примусимо силовиків працювати!». Пікетувальники передали звернення з підписами на ім’я генпрокурора України Медведько О.І. з проханням розібратися в питанні розбазарювання землі. Учасники акції виступають із вимогою вплинути на силові органи Харківщини, які своєю бездіяльністю допустили реалізацію місцевими органами влади корупційних схем у питаннях розділення земельних ділянок.

«Розбазарювання землі не просто нас дивує, а ставить у принизливе становище. Ми не можемо її отримати за свою працю, за прийнятними розцінками і в бажаних районах. Це неможливо. Але, з іншого боку, побудовані високі огорожі, розкішні вілли, гаражі та басейни. Як можна жити й почувати себе людьми, коли тобі всіляко демонструють, що ти ніхто?! Я не хочу миритися з цим», — говорить один з учасників пікету.

За словами пікетувальників, акція продовжиться доти, доки вони не отримають від ГПУ обіцянки розібратися в ситуації, що склалася, і покарати тих чиновників, які порушують норми закону.

Нагадаємо, що в ході останнього засідання Харківської міськради, 21 листопада 2007 року, була прийнята низка протизаконних рішень щодо землі. Так, міськрада передала у власність 10,5 га землі фірмі «Гея» за ціною, значно нижчою ринкової: $45 за кв.м. при ринковій вартості в цьому районі не нижче $100— 120 за кв.м. Як відомо, господарем і фундатором фірми «Гея» є голова Харківського облвиконкому, голова Харківської обласної організації Партії регіонів Василь Салигін. Експерти називають В. Салигіна найбільшим землевласником у Харківської області.

«Гея» цього разу отримала вісім ділянок: шість — на вулиці Полтавський Шлях (загальною площею понад три гектари), і два — на Плеханівській, 128 (площа — майже сім із половиною гектарів). Судячи з документів сесії, на Плеханівській фірма вирішила добудувати ДК заводу імені Малишева і перепрофілювати його «в культурний центр».

Інша фірма, яка може бути задоволена рішеннями сесії, це компанія «НПК-Холдинг». Її президентом із 2002-го по 2006-й був Геннадій Кернес, секретар міськради. Фірма отримала в оренду дві ділянки: на проспекті Леніна, 21, площею 30 соток — продовжений договір оренди для готелю «Національ», і невелика ділянка на Міроносицькій, 84, де знаходиться офісна будівля «Холдингу». Землю компанія отримала в оренду терміном на 50 років. Іншим орендарям сесія виділяла землю тільки на п’ять років.

Ще одна фірма з нестандартним терміном оренди — готель «Харків». Ділянку площею в три сотки (на Сумській, 39) компанія, пов’язана з членом виконкому Олександром Давтяном, отримала в оренду на 25 років.

Дозвіл на розробку проекту відведення землі за адресою Зоряна, 66 (площею в тисячу квадратних метрів) отримав депутат облради Валерій Цюрток, фракція «Слобожанський вибір». Для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Трохи менше трьох тисяч квадратних метрів рада дозволила відвести Ірині Нетудихаті. Те ж саме, не дуже поширене прізвище, має начальник обласного управління земельних ресурсів. Ділянка розташована на вулиці Цвєтучій, 103 — це район котеджної забудови між Пісками і Данилівкою. Тоді як існує правило, що понад тисячу квадратних метрів на будівництво будинку в межах міста виділяти не можна.

Антон ПАВЛОВ
Газета: 
Рубрика: