Назавжди трагічною датою стане для мешканців села Волошки, що під Ковелем на Волині, Різдво Христове 2007 року. Дотла згоріла унікальна дерев’яна церква святого Миколая, споруджена ще у 1845 році. Пожежникам зателефонував хтось з місцевих мешканців, але надто пізно: коли кілька команд рятувальників прибули на місце, горіли вже куполи храму...
Церква у Волошках була унікальною не лише за віком і архітектурою. Вона дорога українцям і як храм, у котрому молилася Леся Українка. Про це вона сама писала дружині Івана Франка 15 жовтня 1894 року. З тих же листів Лесі відомо, що і свій шлюб з Климентом Квіткою вона хотіла брати у волошківській церкві. Завадила цьому хвороба майбутнього чоловіка. Село Волошки — недалеко від Колодяжного, у якому нині садиба-музей родини Косачів. За матеріалами Теодоровича, Волошки і Колодяжне у кінці XIX — на початку XХ століття належали до однієї парафії. Волошками володів польський асесор Чикилевський, а Колодяжним — статський радник Петро Косач. У Волинському державному архіві є документи, котрі засвідчують, що молодші діти Косачів — Оксана, Микола та Ізидора — були охрещені саме у цьому храмі.
Дивом називають люди те, що церква згоріла, а одна ікона вціліла. І це саме образ Миколая Чудотворця! Проте у знищеному вогнем храмі цінних ікон було багато. Одна з них — теж присвячена святому Миколаю — належала до волинської школи іконопису першої половини XVIII століття.
Вірогідною причиною пожежі називають залишені запалені свічки у храмі.