Вісімнадцять чоловік, із них троє пенсіонерів і троє дітей, утратили свої домівки в результаті аварії двоповерхового житлового будинку, що сталася нещодавно в самому центрі міста.
Будинок цей вистояв більше 120 років, останній капітальний ремонт датовано 1958 роком. Мешканці будинку неодноразово зверталися до комунальників і місцевої влади з проханнями провести укріплювальний ремонт, але даремно.
Будинок почав падати вночі - від дощів намокла й упала частина однієї із зовнішніх стін. На щастя, ніхто з людей не постраждав. Ранком, за вказівкою прибулих на місце події представників місцевої влади та цивільної оборони, його мешканці залишили свої квартири, їхні речі винесли пожежники й вояки Національної гвардії.
Керівники мерії запропонували потерпілим тимчасове житло в будинку для малосімейних. Однак дві сім`ї відмовилися туди вселятися, і залишили свої речі в одному з ЖЕКів міста. Члени цих сімей влаштували там акцію на кшталт денного сидячого страйку, домагаючись від мерії виділення повноцінних квартир замість утрачених. Не одну ніч вони провели в машинах, на дачах чи в знайомих. Звернулись "аварійники" за допомогою й до голови облдержадміністрації Антона Малиновського. Але, як заявила кореспондентові "Дня" одна зі "страйкарів" Раїса Норінська, за станом на початок поточного тижня, ні мерія, ні обласна влада не назвали навіть орієнтовних термінів виконання їхніх вимог. Водночас заступник голови міськради Олексій Михайлов повідомив "День", що керівництвом міста це питання уважно вивчається, проте його оперативному вирішенню заважає брак коштів у міському бюджеті. За попередніми підрахунками потрібно 50 тисяч гривень. За його ж словами, із причини відсутності коштів не був проведений і укріплювальний ремонт аварійного будинку. Нині, за даними комунальних служб, тільки в центрі Житомира в такому ж стані є приблизно 20 житлових помешкань.
Житомир