Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Зиновій Кулик до осені може не отримати зарплатні

9 липня, 1997 - 00:00

Від лобової відчайдушної атаки на засоби масової інформації, що "не так" висвітлюють роботу парламенту, депутати перейшли до виважених далекоглядних ходів.

По-перше, з цілком праведних мотивів фінансування з бюджету Держтелерадіо та Міністерства інформації вони передбачили тільки після приведення статутів національних теле- і радіокомпаній у відповідність до чинного законодавства. А саме: засновниками мають бути Президент і Верховна Рада, а не Держтелерадіо, як зараз. Закон про введення цих статутів депутати розглянули в першому читанні наприкінці минулого тижня, тобто раніше осені ні Держтелерадіо, ні Мінінформ грошей не отримають.

Самі статути дозволяють депутатам взяти під свій контроль національне радіо і телебачення. Парламент призначатиме за пропозицією Президента не тільки керівників цих установ, а й начальників аналітичних служб. А сформована на паритетних засадах Президентом і парламентом Наглядова рада здійснюватиме жорсткий контроль за розподілом коштів. Тобто аргументи про відсутність грошей на висвітлення діяльності ВР більше не пройдуть.

Голова парламентського комітету законодавчого забезпечення свободи слова Віктор Понеділко заявив, що ніяких "розборок" між парламентом і Міністерством інформації немає. За його словами, комітет зміг би при потребі вдарити по кишені будь-якому міністерству, аби була на те компетенція. І тут же додав, що міністерство не потрібне, позаяк воно виконує лише функцію пропаганди - краще б його так і назвати, і перевести у структуру Адміністрації Президента.

В`ячеслав ЯКУБЕНКО, "День"
Газета: 
Рубрика: